Złota rączka

Złota rączka – do jakich usterek najczęściej wzywają go Warszawiacy?

Wsparcie fachowca w usuwaniu domowych awarii bywa nieocenione. Klienci Duer.pl przyznają, że często stają w obliczu wyzwań, których skomplikowanie ich przerasta, do których nie posiadają odpowiednich narzędzi lub po prostu na których wykonanie nie mają czasu. Wtedy z pomocą przychodzi złota rączka.

 

Złota rączka to fachowiec zajmujący się przeróżnymi pracami przy domowych usterkach – od drobnych zleceń montażowych, po większe naprawy w całym mieszkaniu lub domu. Katalogu awarii, które może on usunąć nie można zamknąć – wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia fachowca. A z jakimi pracami Klienci Duer.pl najczęściej zgłaszają się do złotych rączek? Sprawdźmy!

1. Składanie mebli i sprzętów

Z pozoru proste, złożenie mebli nierzadko lepiej wykonać z pomocą złotej rączki. Korzyścią z zatrudnienia fachowca przy tej pracy jest jego szybkość oraz wypracowana zręczność w wykonaniu montażu mebli.

Często również doświadczenie w składaniu podobnego typu sprzętów jest jego atutem. Dzięki temu złota rączka potrafi złożyć dany mebel idealnie według fabrycznego zamysłu producenta. Niezależnie od tego, czy naszą potrzebą jest montaż mebli IKEA, Agata Meble czy BRW – sprawny fachowiec doprowadzi nasze meble i sprzęty do postaci z katalogu sprzedażowego

2. Wieszanie półek, obrazów, karniszy, uchwytów i innych mebli wiszących na ścianach

Precyzyjny pomiar, utrzymanie poziomu, wiercenie w ścianie… wieszanie mebli oraz pozostałych akcesoriów na ścianie może być dużym wyzwaniem. Odpowiedzią na to wyzwanie jest specjalista, który posiada odpowiednie i użyteczne narzędzia pozwalające na skuteczne powieszenie półki lub karniszy w bardzo szybkim czasie.

Złote rączki są niezwykle często wzywane do pomocy właśnie przy takich zleceniach. Założycielka Duera, Natalia Kwiecień, tak tłumaczy to zjawisko:

„W dzisiejszych czasach rzadko decydujemy się na posiadania w domu pełnego zestawu narzędzi. To całkowicie normalne, że ktoś nie ma pod ręką wierteł lub innych, drobnych narzędzi pomocnych przy wieszaniu mebli i ozdób na ścianach. Dzięki Internetowi i takim serwisom jak platforma Duera, każdy domownik może szybko znaleźć sprawdzoną złotą rączkę do pomocy”.

3. Montaż i naprawa gniazdek elektrycznych oraz wymiana żarówek

Praca przy prądzie jest niebezpieczna. Brak wiedzy o skutkach niektórych działań prowadzi do niepożądanych efektów, dlatego z usterkami elektrycznymi należy zwracać się do fachowców posiadających odpowiednie uprawnienia.

Niektóre prace z prądem nie wymagają posiadania uprawnień, jednak wciąż mogą stanowić zagrożenie dla nieświadomej osoby. Do takich usterek należą przede wszystkim zepsute lub wyrwane gniazdka elektryczne. O awariach gniazdek elektrycznych pisaliśmy już na naszym blogu. Domownicy często mierzą się także z problemami z oświetleniem, które wymagają wymiany żarówek, halogenów, lub całych żyrandoli i kinkietów.

Do takich awarii wzywamy złote rączki – montaż i naprawa gniazdek elektrycznych oraz naprawa oświetlenia to chleb powszedni dla każdego fachowca.

4. Instalacja sprzętu AGD i RTV

Powszechne w domach sprzęty AGD i RTV: pralki, zmywarki, piekarniki, kuchenki, telewizory wymagają w pierwszej kolejności podłączenia. Wbrew pozorom, wymaga to udziału specjalisty. Bardzo często nieprawidłowe postępowanie przy podłączaniu niektórych sprzętów lub pozostawienie zabezpieczeń fabrycznych może prowadzić do ich uszkodzenia.

Jeżeli pomoc przy instalacji takich sprzętów nie została nam zapewniona przez sprzedawcę, wsparciem może być złota rączka. Taki fachowiec nie tylko prawidłowo podłączy urządzenia, ale również zwróci uwagę na wady fabryczne i fizyczne uszkodzenia oraz usunie zabezpieczenia producenta.

5. Usuwanie nieszczelności w kranach i spłuczkach oraz udrażnianie rur kanalizacyjnych

Kolejne, bardzo częste wyzwania złotorączkowe występujące w każdym domu to problemy z niedrożnością odpływów kanalizacyjnych oraz przeciekami w kranach i spłuczkach. Istnieje wiele domowych i skutecznych sposobów na poradzenie sobie z zatkanymi odpływami z prysznica lub zlewu. Na naszym blogu pisaliśmy również o własnoręcznym odetkaniu toalety.

Niemniej jednak hydraulicy jednogłośnie zalecają wezwanie do pomocy w fachowcy w razie nawracających kłopotów z drożnością odpływów. Specjalistyczna wiedza, którą posiadają złote rączki, pozwala im skutecznie wspierać domowników w usuwaniu takich usterek.

Nieszczelne krany to problem, w którym fachowa wiedza przy doborze odpowiednich części również jest nieoceniona. Sama diagnoza bywa czasem skomplikowana i może wykryć potrzebę dużo bardziej złożonych prac, niż tylko przykręcenia kilku śrubek.

Wzywane złote rączki zazwyczaj posiadają odpowiednie części, które pozwolą bardzo szybko powstrzymać usterki i zapobiec przeciekaniu wody. Szybka reakcja i umówienie wizyty fachowca może pozwolić zawczasu wykryć większy problem, np. z instalacją kanalizacyjną.

Sprawdzonego fachowca, który regularnie mierzy się z wymienionymi wyzwaniami i którego wysoka jakość usług jest równie regularnie oceniana przez klientów, znajdziesz na Duer.pl. Złóż zlecenie, opisz swoją usterkę i czekaj na oferty Duerów. Samodzielnie wybierz swojego wykonawcę i ciesz się z dobrze wykonanej roboty!

ZAMÓW FACHOWCA