Hydraulik

Zepsuty kran lub gniazdko? Najlepsi hydraulicy i elektrycy z Warszawy czekają!

Święta już za pasem, w niektórych zakątkach Polski spadł pierwszy śnieg, a w sklepach pojawiają się nastrojowe wystawy udekorowane bombkami i łańcuchami. Już niedługo będziemy kupować najbliższym prezenty, solidnie sprzątać mieszkanie, lepić pierogi i ubierać choinkę. Póki przedświąteczna gorączka jeszcze nas w pełni nie pochłonęła, warto rozejrzeć się po pokojach i zastanowić się czy wszystko działa tak, jak powinno.

 

Zajęci codziennymi sprawami często przymykamy oko na drobne awarie i przyzwyczajamy się do kiepskiego stanu naszych sprzętów. Jednak oczekując przyjazdu Rodziny chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie, a niezauważalne przez nas na co dzień usterki na pewno nie ocieplą naszego wizerunku. Czym warto się zająć przez przyjazdem krewnych, aby uniknąć nieprzyjemnych komentarzy? W tym artykule zamieściliśmy kilka podpowiedzi.

Cieknące krany i zatkane rury, czyli co warto sprawdzić w łazience?

Problemy ze sprzętem łazienkowym często nie są na tyle uciążliwe, żeby zająć się nimi od razu, więc odkładamy to w czasie. Z czasem nikt już nie zwraca uwagi na lekko przytkany prysznic czy cieknącą spłuczkę. Niestety takie usterki nie tylko nie świadczą o nas najlepiej, ale są także chciwymi złodziejami wody, co przekłada się na wysokie rachunki. Poniżej pomocna lista każdemu znanych łazienkowych awarii, którymi warto się zająć przed Świętami:

  • zepsuta spłuczka,
  • zatkana toaleta,
  • cieknący kran (warto też zerknąć na te w kuchni),
  • powoli odpływająca woda w prysznicu lub wannie,
  • niedomykające się drzwi prysznica.

W uporaniu się z tymi zadaniami pomocna jest wizyta hydraulika lub złotej rączki. Dzięki niej możemy zająć się innymi przedświątecznymi obowiązkami, a prace hydrauliczne pozostawić specjalistom.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w innych pomieszczeniach?

Istotnym sprzętem, o który warto zadbać przed Świętami, są gniazdka elektryczne. Te wyrwane ze ściany są niebezpieczne szczególnie, jeśli spodziewamy się odwiedzin dzieci. Z drugiej strony dużą niedogodnością są także te sporadycznie niedziałające – w trakcie pobytu część gości może mieć potrzebę naładowania swoich telefonów czy inne sprzętów elektronicznych, a i w kuchni potrzebnych będzie wiele kontaktów.

Podstawą polskich Świąt są oczywiście tradycyjne dania. Gotowanie może być utrudnione przez nieprawidłowo działające sprzęty AGD, przykładowo powoli nagrzewający się piekarnik, źle chłodzącą lodówkę lub uszczerbiony czajnik. Portfel, już i tak nadwyrężony polowaniem na najpiękniejsze prezenty, może ciężko znieść próbę zastąpienia ich nowymi modelami, dlatego też warto poprosić o pomoc fachowca. Wtedy możemy się cieszyć sprzętem działającym jak nowym, bez konieczności odwiedzenia sklepu z urządzeniami RTV i AGD.

Mniej uciążliwym, ale wciąż widocznym i istotnym problemem są brudne ściany. Pomazane przez dzieci flamastrami i kredkami lub te, na których widoczny jest grzyb. Pozbycie się ich nie zawsze jest proste, czasami potrzebna jest pomoc specjalisty, ale na pewno warte poświęconego czasu.

Skorzystaj z pomocy sprawdzonych specjalistów!

Wszystkich fachowców, jakich możesz potrzebować przy przygotowaniu domu do Świąt Bożego Narodzenia łatwo znajdziesz na serwisie Duer.pl. Pamiętajmy, że taki przegląd posiadanych urządzeń pomaga też w rozpoczęciu nowego roku kalendarzowego z pozytywnym nastawieniem. Miło jest móc wykreślić coś z listy postanowień jeszcze przed Sylwestrem!

ZAMÓW FACHOWCA