Elektryk

Wszystko o wyburzaniu ścian oraz usuwaniu szklanych witryn w biurze

Planujecie zmiany w przestrzeni biurowej i nie wiecie jak się za to zabrać? Podpowiadamy osobom zarządzającym biurami jak rozprawić się z wyburzaniem ścian i usuwaniem wszelkiego rodzaju witryn!

 

Powodów do zmiany układu biura może być wiele. Powiększacie firmę i potrzebujecie więcej przestrzeni do wspólnej pracy? Zmieniacie strukturę i musicie przeorganizować biuro? Może Waszą siedzibę odwiedzi duża delegacja i z tej okazji miejsce spotkania trzeba uczynić przestronniejszym? Każdy z tych przypadków może być motorem napędowym zmian w Waszej przestrzeni biurowej, a takie działanie wiązać się będzie głównie z wyburzeniem niektórych ścian lub usuwaniem witryn.

Dobra wiadomość jest taka, że jest to możliwe nawet w bardzo krótkim terminie! W pierwszej chwili tak spore zadanie może wydawać się niewykonalne „na już”, jednak mając na pokładzie odpowiednią ekipę, usunięcie ścianki w biurze można przeprowadzić w naprawdę ekspresowym tempie.

Rodzaje ścianek

Mamy do czynienia z dwoma rodzajami ścian:

1) Ściany nośne – pełniące rolę konstrukcyjną grube ściany, mające za zadanie przenosić ciężar budynku na fundamenty, zatem ich obecność zapobiega uginaniu się stropu i utrzymuje w niezmiennym stanie konstrukcję budynku.

2) Ściany działowe – mające za zadanie dzielić wnętrze budynku na poszczególne pomieszczenia; są one cieńsze niż ściany nośne.

Usuwanie ścian nośnych wiążę się z obowiązkiem spełnienia szeregu formalności. Wyburzenie takiej ściany jest w praktyce określane jako „przebudowa budynku” ze względu na ich kluczową rolę w konstrukcji, dlatego, zgodnie z przepisami prawa, takie działanie wymaga zmiany w projekcie nieruchomości oraz zaproponowanie zastępczej konstrukcji, składającej się z podciągów. W takim przypadku niezbędna jest konsultacja z architektem lub konstruktorem i zasięgnięcie ich profesjonalnej opinii. Dodatkowo, jeśli przez tę ścianę przebiegają jakiekolwiek instalacje, np. wentylacyjna, wtedy jej usunięcie jest praktycznie niemożliwe.

Wyburzanie ścianki działowej

Proces pozbywania się ścian działowych nie jest obwarowany aż takimi formalnościami, jak ściany nośnej, dlatego projekt „przebudowy budynku” jest w tym przypadku zbędny. Niemniej jednak, jeżeli nasza przestrzeń biurowa jest wynajmowana, próbę wyburzenia ścianki lub demontażu witryny należy skonsultować z właścicielem budynku lub biura. Usuwanie ścianki wymaga udziału profesjonalistów – do pracy potrzebne są co najmniej dwie osoby z odpowiednim sprzętem oraz wiedzą na temat burzenia ściany, zabezpieczenia terenu i utylizacji gruzu.

Skuteczne usunięcie ścianki należy rozpocząć od skrupulatnych przygotowań. Spadający gruz może uszkodzić podłogę, czemu zapobiegniemy stosując odpowiednio grube maty remontowe. Pomieszczenie oraz znajdujące się w nim meble trzeba zabezpieczyć ochronną folią, ponieważ brud i kurz z prac wyburzeniowych bardzo trudno później usunąć.

Fachowiec nie może zapomnieć również o przewodach elektrycznych. Jeżeli znajdują się one w burzonej ściance, wymagane jest odpowiednie podejście do oddzielenia ich od ściany bez rozrywania kabli.

Niezbędne przy usuwaniu ścianki jest bardzo dokładne zabezpieczenie korytarza, klatki schodowej, windy – wszelkich miejsc w biurze, które będą miały udział w wynoszeniu gruzu.

Reszta działań, związanych już konkretnie z wyburzaniem ściany, to ABC dobrego fachowca – odpowiedni sprzęt oraz rozpoczęcie procesu burzenia ścian góry – w przeciwnym razie dojdzie do uszkodzenia stropu. Konieczna jest również naprawa przestrzeni po wyburzonej ściance – gruntowanie i malowanie ścian, uzupełnienie podłogi, dokładne sprzątanie.

 


Tak prezentowało się biuro Klienta przed pracą Duerów…

 

…a tak dzięki pracy naszych fachowców wygląda biuro po usunięciu szklanej witryny.

Dobry fachowiec to doświadczony fachowiec

Niezależnie od tego, czy podążamy za trendem posiadania open office, czy wspomniana wizyta delegacji lub poszerzenie zespołu skłania nas do zmiany układu przestrzeni biurowej, wyburzanie ścianki działowej lub demontaż dowolnego rodzaju witryny w ściance każdy chciałby mieć wykonane szybko i profesjonalnie. Wysoka jakość wykonania oraz szybkie terminy, wymagające pozbycia się ścianki niemalże z dnia na dzień, nie obejdą się bez doświadczonych specjalistów, mających wiele realizacji demontażu za sobą.

Do tego grona należą fachowcy Duera! Klienci firmowi wielokrotnie zwracali się do nas z prośbą o wyburzenie ścianki działowej lub demontaż szklanej witryny, a nasi technicy za każdym razem wykonywali zlecone prace bezbłędnie i bez opóźnień. Powyższy wpis opiera się na doświadczeniach i wiedzy naszych fachowców, którzy doskonale wiedzą, z czym wiąże się wyburzanie ściany i niejednokrotnie spełniali oczekiwania wysokiej jakości stawiane przez Office Manager’ów i Kierowników ds. Administracji.


W tym biurze pracownikom Klienta nasi fachowcy ułatwili przejście między pomieszczeniami…


…dokonując demontażu ścianki szklanej.

 

Jeżeli w Waszym biurze planowana jest duża zmiana i potrzebujecie profesjonalistów do wyburzenia ścian, demontażu witryn oraz innych prac związanych z przemianą przestrzeni biurowej, zapraszamy do wypełnienia formularza na firmy.duer.pl lub do bezpośredniego kontaktu na firmy@duer.pl.

ZAMÓW FACHOWCA