Niezależnie od tego, czy jest to budowa domu, czy remont mieszkania w Warszawie – w pewnym momencie pojawiają się zawsze te kluczowe pytania:
– Jak znaleźć dobrą ekipę remontową albo fachowców, którzy są w stanie poprowadzić zadania remontowo-wykończeniowe we właściwy sposób?
– Czy powinno wziąć się kompleksową ekipę, która pomaluje, ułoży glazurę oraz podłączy elektrykę?
– Czy może lepiej będzie zdecydować się na pojedynczych fachowcówdo każdej usługi?

Każda z przedstawionych opcji wiąże się z pewnymi korzyściami i kosztami.

 

O czym warto pamiętać?

Jeśli zdecydujesz się na polecaną firmę budowlaną zajmującą się kompleksowymi pracami wykończeniowymi, czy może zatrudnisz pojedynczych fachowców do wykonania konkretnych prac, zawsze zwracaj uwagę na referencje oraz doświadczenie osób, które zatrudniasz. Ekipa remontowa mająca dobre opinie, powinna zawsze być na górze Twojej listy wyborów. Zawsze warto porównać oferty kilku wykonawców oraz szczegółowo ustalić warunki i zakres podejmowanej współpracy. Pozwoli to na zatrudnienie kompetentnych wykonawców oraz uniknięcie dodatkowych, zbędnych kosztów.

Lubisz mieć wszystko podane na tacy? Skorzystaj z usług ekipy remontowo-wykończeniowej

Zdecydowanie najwygodniejszy sposób na poprowadzenie remontu czy wykończenie wnętrza w nowo budowanym domu. Kompleksowa realizacja zadań polega na wykonaniu wszystkich niezbędnych usług w ramach jednego zlecenia i jednego wykonawcy. To rozwiązanie cechuje się zdecydowaną wygodą oraz oszczędnością czasu. Klient zatrudniający ekipę nie musi szukać innych wykonawców, a ponadto zadania wykonywane są szybciej ze względu na lepszą organizację i planowanie prac przez poszczególnych członków ekipy remontowej lub wykończeniowej. Dzięki temu poszczególne etapy remontu lub budowy domu następują bez przerw, a całość zlecenia może zostać szybciej zakończona. Jednocześnie posiadanie w jednej ekipie elektryka, hydraulika, glazurnika i złotej rączki pozwala na zwiększenie komfortu psychicznego – dobrze wiesz, że wszystko zostało zrobione i ekipa o wszystko się zatroszczyła.

Niestety, zazwyczaj ekipy, które oferują kompleksowe prace remontowo-wykończeniowe mają wyższe ceny niż pojedynczy fachowcy. Z drugiej strony, wyższa cena odpowiada wyższej wygodzie i optymalizacji czasu. Ponadto, w przypadku wystąpienia błędów lub niedopatrzeń w realizacji, wykonawca będzie bardziej skłonny naprawić powstałe niedociągnięcia lub odchylenia od wstępnych ustaleń.

Czy rzeczywiście pod górkę? Wybór pojedynczych fachowców też ma swoje plusy

Zatrudnienie pojedynczych fachowcow może pomóc obniżyć koszt remontu, gdyż na każdym etapie pracy przy zatrudnianiu nowego fachowca masz możliwość negocjacji ceny usługi. Ponadto, wynajęcie pojedynczego specjalisty pozytywnie wpływa na efektywność i jakość świadczonych usług. Możesz mieć pewność, że montaż przewodów elektrycznych należy do elektryka, układaniem płytek zajmuje się doświadczony glazurnik, a z kolei biały montaż przynależy do hydraulika. Ponadto, zostawiasz sobie większą swobodę decyzji, a zakończenie współpracy w przypadku ewentualnych konfliktów czy niedociągnięć jest o wiele łatwiejsze.

Dużym minusem tego rozwiązania jest zwiększone zaangażowanie Twojej uwagi. Zatrudniając pojedynczych fachowców wcielisz się w rolę kierownika budowy nadzorującego prace innych oraz ustalającego czas wejścia na budowę kolejnych wykonawców. Taka organizacja pracy może często doprowadzać do wolniejszej realizacji, a szukanie nowych fachowców zajmuje dużo czasu. Ponadto, może pojawić się problem zgrania harmonogramów prac dla różnych fachowców. Opóźnienia jednego fachowca mogą doprowadzić do większych opóźnień w realizacji kolejnych zadań, a także uniemożliwić rozpoczęcie prac przez kolejnych specjalistów.

Jak znaleźć sprawdzoną ekipę remontową lub polecanego fachowca? Wypróbuj Duer.pl!

Niezależnie od obranej metody pamiętaj, aby ułatwić sobie zadanie. Możesz to zrobić korzystając z naszego serwisu www.duer.pl, gdzie znajdziesz sprawdzoną ekipę remontową lub polecanego fachowca.