Fachowcy

Remont mieszkania, usunięcie zaległych usterek – postanowienia na Nowy Rok

Duer czyli najlepsi fachowcy w Warszawie

Z pewnością na Twojej liście postanowień na Nowy Rok nie zabrakło pozycji związanych z aktywnością fizyczną czy też zdrowym odżywianiem. Ale czy zamierzasz w 2020 zadbać tylko o siebie czy może również o swoje cztery ściany? Z pewnością Twoi domownicy ucieszyliby się, gdyby obok „regularne chodzenie na siłownię” znalazło się również: „usunięcie zaległych usterek”, „remont łazienki”, „montaż klimatyzacji” czy „pomalowanie ścian w sypialni”. Zobacz jakie postanowienia związane z domem warto poczynić na nadchodzące 12 miesięcy oraz jak skutecznie zabrać się do ich realizacji.

 

1. Rozpraw się z usterkami elektrycznymi i hydraulicznymi

Wystające gniazdka, cieknące krany oraz niedziałające oświetlanie to najczęstsze usterki, których naprawienie bardzo często odkładamy na później. O ile większość napraw na spokojnie może poczekać na to, aż domowa złota rączka znajdzie czas na ich realizację, to z wyeliminowaniem niektórych awarii naprawdę nie powinniśmy zwlekać, bo jest to po prostu niebezpieczne. Tutaj doskonałym przykładem są niedziałające tudzież wystające gniazdka – zostawiając je w takim staniem narażamy się na bliskie spotkanie z prądem. Szczególnie jeśli mamy w domu małe dzieci, to takie zachowanie jest w ogóle niedopuszczalne. Brzmi znajomo? Poczytaj o tym, jak samodzielnie naprawić kontakt lub skorzystaj z pomocy naszego elektryka czy złotej rączki.

2. Najpopularniejsze wyzwania domowe

Z rozmów z sympatykami Duera wynika, że do najpopularniejszych wyzwań domowych, których podjęcie zawsze zostawiamy „na jutro” należą:

 • Ukrycie okablowania w listwach lub korytkach. Najczęściej uzasadniane w ten sposób, że przecież da się żyć z kablami na wierzchu i jest milion ważniejszych rzeczy do załatwienia niż taki stricte estetyczny zabieg.
 • Naprawa systemu domofonowego. Z niedziałającym domofonem też można żyć! No bo przecież goście mogą nam drogą telefoniczną oznajmić, że już są pod domem i chcą, żebyśmy ich wpuścili.
 • Woda stojąca w brodziku lub umywalce. Dopóki nasze rury czy odpływy całkowicie nie odmówią posłuszeństwa, to zazwyczaj nie przeszkadza nam to, że woda trochę wolniej spływa, a nawet godzimy się z tym, że po kąpieli musimy czekać kilka godzin, aż poziom wody w brodziku się wyzeruje. To błąd, bo kiedy dojdzie do prawdziwego kryzysu, to czeka nas sporo nerwów: brak hydraulików chętnych, żeby pojawić się u nas za 15 minut oraz wyższe koszty wyeliminowania takiego stanu rzeczy niż gdy jeszcze był on pod kontrolą.
 • Przeciekająca kabina prysznicowa. Okazuje się, że istnieje alternatywa do wycierania podłogi ścierką czy ręcznikiem po każdej kąpieli! Jeśli zabawy z silikonem czy też prace wykończeniowe, to nie jest Twoja specjalność, to koniecznie zamów fachowca i nie trać czasu na nadprogramowe sprzątanie łazienki.
 • Niezłożone meble. Większość mebli, które zamawiamy przychodzi w więcej niż jednym kawałku. Wbrew pozorom, złożenie łóżka czy szafy, to nie taka prosta sprawa, dlatego często kartony z IKEI leżą odłogiem bardzo długo. Poczytaj jak szybko i efektywnie składać meble i koniecznie dopisz to do swojej „to-do list” na 2020 (a najlepiej na styczeń!).
 • Zepsute rolety lub karnisze. Łatwo je zepsuć a ciężko naprawić. Często godzimy się na to, że nie zaciemniają nam sypialni tak jak wtedy gdy były w pełni sprawne. Wzięcie się za ich naprawę wymaga strasznej mobilizacji. A zazwyczaj wystarczy krótka wizyta fachowca i po kłopocie. Do tego, jest to stosunkowo niedroga usługa – mamy nadzieję, że więcej argumentów już nie potrzeba :).
 • Obrazy, ramki czy uchwyty czekające na powieszenie. Ten punkt chyba nie wymaga komentarza. Jako autorka tekstu, sama przyznam się przed Wami, że moja „graciarnia” jest pełna ozdób ścian czekających na swój moment. I obiecuję, że ten moment nadejdzie w 2020!

 

3. Pomyśl o remoncie łazienki

Dlaczego akurat łazienki? Nowa łazienka to takie „szybkie zwycięstwo”. Sprawia, że bardzo podnosimy jakość swojego domu czy mieszkania, a niekoniecznie musimy przy tej okazji wystrzelać się z całych oszczędności. Co w praktyce oznacza remont łazienki?

 • Demontaż WC, kabiny prysznicowej, wanny, umywalki, itd.
 • Skucie starych płytek ze ścian i podłogi
 • Wykonanie wylewki samopoziomującej
 • Przeprowadzenie ewentualnych zmian w instalacji hydraulicznej czy elektrycznej
 • Położenie nowych płytek
 • Biały montaż, czyli instalacja naszych nowych i pachnących urządzeń sanitarnych
 • Montaż innych elementów wyposażenia, np. szafek łazienkowych, akcesoriów
 • Instalacja oświetlenia

To tak w telegraficznym skrócie. Sprawna ekipa remontowa przeprowadzi Cię przez ten proces w największych szczegółach. Dopasuje również zakres remontu i jakość nowej łazienki do Twoich możliwości budżetowych.

4. Zaplanuj montaż klimatyzacji

Dlaczego klimatyzacja staje się pomału standardem i niezbędnym wyposażeniem każdego domu i mieszkania? Odpowiedź jest oczywista! Ale czy wiesz dlaczego warto pomyśleć o nowej klimatyzacji już na początku Nowego Roku? Bo wtedy z pewnością na spokojnie zdążysz porównać oferty od różnych firm i przeanalizować funkcjonalności klimatyzatorów różnych producentów. Zdążysz też omówić wszelkie pytania i wątpliwości związane z montażem na tak zwanej wizycie koncepcyjnej. Na sam montaż umówisz się na dogodny dla Ciebie termin. Będziesz też cieszyć się ze świetnie wykonanej roboty za rozsądną cenę. Takie luksusy często są nie do osiągnięcia w sezonie, gdzie terminy są bardzo, bardzo odległe. Innymi słowy, gdy zaskoczą Cię upały na początku lipca i zaczniesz myśleć, że warto sprawić sobie klimatyzator, to będzie już za późno. Jak dobrze pójdzie, to złapiesz termin na wrzesień, a wtedy to już trochę „po ptokach”. Pamiętaj, że decydując się na zamówienie usług klimatyzacyjnych, kluczowe jest, żeby firma, na którą się zdecydujesz, posiadała wszelkie niezbędne certyfikacje i autoryzacje.

Jeśli masz już klimatyzator, to założę się, że nie pamiętasz o jego regularnych przeglądach. O tym dlaczego warto to robić, czyli wpisać na listę postanowień nie tylko na rok 2020, ale także każdy kolejny, piszemy w naszym tekście poświęconym serwisowaniu klimatyzacji.

5. Odśwież ściany w sypialni

Odmalowanie ścian to kolejne „szybkie zwycięstwo”, dzięki któremu możesz bardzo istotnie odświeżyć swoją przestrzeń. W sypialni spędzamy najwięcej czasu. Na zabrudzenia i pęknięcia na ścianach w tym pomieszczeniu patrzymy co rano i co wieczór. W związku z tym rekomendujemy zacząć od tego pokoju. Czy warto robić to samemu? Sprawdź nasze za i przeciw samodzielnemu malowaniu pokoju! Czytelnikom naszego bloga obiecaliśmy, że niedługo opublikujemy tekst, który streszcza najbardziej wiarygodne badania dot. wpływu poszczególnych kolorów na nasz humor, wypoczynek czy poziom energii, także… stay tuned!

Podsumowując: koniecznie umieść na swojej liście postanowień Noworocznych co najmniej kilka pozycji poświęconych dbałości o swój dom lub mieszkanie. Pamiętaj, że możesz liczyć na wsparcie naszych Duerów w ich realizacji. Jeśli prowadzisz swój biznes albo odpowiadasz za wygląd i bezpieczeństwo przestrzeni biurowej w swojej firmie, to bądź z nami w kontakcie poprzez duer.pl/firmy.

ZAMÓW FACHOWCA