Remont biura Warszawa i okolice – jak go przeprowadzić?

Remont biur Warszawa

Remont biura Warszawa i okolice – jak go przeprowadzić?

Remont biur Warszawa

Remont biura bardzo często jest dużym wyzwaniem i aby wszystko poszło po naszej myśli, warto jest odpowiednio się do niego przygotować. Dobrze zaplanowany remont biura pomoże uniknąć nam chaosu oraz zapanować nad budżetem. W przypadku dużego remontu konieczna może okazać się tymczasowa wyprowadzka naszej firmy do innego lokalu. Poniższy schemat działań pomoże uniknąć niespodzianek i przejść przez remont bez problemów.

 

Biuro – nasza wizytówka

Wygląd naszego biura jest niezmiernie ważny. Nasze biuro to miejsce, gdzie spotykamy się z klientami, gdzie przeprowadzane są operacje biznesowe naszej firmy. Podczas planowania remontu biura powinniśmy skorzystać z usług projektanta. Doświadczony architekt będzie w stanie tak zaprojektować wnętrza, aby miały pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników. To bezpośrednio przełoży się na wydajność naszego zespołu.

Remont biura daje nam szansę na odmianę biura, otwiera wiele nowych możliwości. Planując przestrzenie biurowe na nowo, można zagospodarować efektywnie przestrzeń – poprawić funkcjonalność oraz wizualną stronę biura. Atrakcyjny wygląd biura ma również duże znacznie przy rekrutacji nowych pracowników. Trudno zachęcić najwyższej klasy specjalistów do pracy w biurze, które jest nieatrakcyjne wizualnie.

Wystrój biura ma również niebagatelne znacznie w przypadku kontaktu z klientami. W tej sytuacji powiedzenie „jak nas widzą, tak nas piszą” jest wyjątkowo trafne. Trudno będzie zapewnić potencjalnych kontrahentów o naszych wysokich kwalifikacjach, kiedy przyjmujemy ich w zaniedbanym biurze. Zdecydowanie należy zrobić wszystko, aby biuro prezentowało się jak najbardziej okazale.

Klasycznie czy nowocześnie?

Podejmując decyzję o remoncie, często bierzemy pod uwagę zmianę aktualnej aranżacji naszego biura. Każdy właściciel firmy przyjmując gości w biurze, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że biuro jest wizytówką firmy. Dobrze jest zadbać o to, aby aranżacja wnętrza naszego biura była przemyślana i wpływała pozytywnie na osoby odwiedzające nasze biuro. To bezpośrednio przełoży się na prowadzenie rozmów z kontrahentami. Z tego powodu podczas remontu powinniśmy wybrać takie materiały na wykończenie, które będą pokazywały nasz styl i nadawały szyk całej przestrzeni biurowej oraz będą ozdobą naszych pomieszczeń.

Nowoczesne wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu to ostatnimi laty zdecydowanie dominujący trend. Inspiracją dla takich pomieszczeń są surowe wnętrza, rodem ze Skandynawii. To właśnie w pomieszczeniach Norwegów, Duńczyków czy też Szwedów bardzo ważne jest, aby każdy element miał swoje miejsce. Skandynawskie wnętrza użytymi podczas budowy materiałami częśto nawiązują do natury. Podczas projektu nowoczesnego biura niezmiernie ważnym elementem jest oświetlenie. Musi ono oczywiście być wydajne i energooszczędne. Nowoczesne aranżacje biur nie mogą się obyć bez podwieszanych sufitów z taśmami LED i innych efektów świetlnych podkreślających architekturę biura jak również meble. Do przedzielenia przestrzeni pomiędzy pomieszczeniami lub stanowiskami pracy w nowoczesnych biurach używane często są elementy ze szkła.

Co prawda nowoczesne wnętrza dominują, ale wcale nie oznacza to, że styl klasyczny jest całkowicie w odwrocie. Wiele firm wciąż decyduje się na aranżacje w stylu klasycznym. Oczywiście przygotowanie powierzchni takich biur wymaga innego podejścia, innych mebli i zastosowania innych materiałów wykończeniowych.

Organizacja remontu

remonty biur

Kompleksowe usługi remontów biur

Prowadząc firmę, celem każdego właściciela jest maksymalizowanie zysków, dlatego planując odpowiednio remont biura, możemy oszczędzić na konieczności wynajmu tymczasowego biura oraz kosztach przeprowadzki. Jednak nie zawsze uda nam się uniknąć wyprowadzki do tymczasowego lokalu. W naszym tymczasowym biurze musimy zabezpieczyć swój pobyt na wypadek nieprzewidzianego przesunięcia prac remontowych. Warto zapewnić sobie zapisy dające nam możliwość przedłużenia umowy.

Wyprowadzka do innego biura do dodatkowe koszty działalności, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby remont w naszym biurze trwał jak najkrócej. Jak możemy ograniczyć niespodzianki? Bardzo ważne jest doświadczenie firmy, której zlecimy remont. Jeżeli ma ona na koncie wiele podobnych realizacji i zweryfikowaliśmy jej referencje, to możemy być spokojni. Jeżeli jednak wybierzemy przypadkowych fachowców, wówczas może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych rzeczy, takich jak wydłużenie czasu remontu czy też nieodpowiednia jego jakość. Rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić czas, jest fit out. Dzięki tej usłudze jedna firma kompleksowo zajmie się całym remontem biura. My jedynie musimy wybrać najlepszą ofertę na fit out Warszawa.

Wybór firmy wykonującej remont biura, Warszawa i okolice

Poszukując firmy, która będzie wykonawcą remontu biura, powinniśmy przeprowadzić rozeznanie na rynku i poszukać najlepszej oferty na rynku. Warto poprosić o wstępne propozycje i kosztorysy oraz referencje z poprzednich remontów.

Umowa powinna przewidywać kary umowne dla wykonawcy jeżeli przekroczy ustalony termin zakończenia prac remontowych. Taki zapis w umowie ma znaczenie motywacyjne dla wykonawcy, a dla przedsiębiorcy może to być na przykład rekompensata za konieczność opłacania powierzchni biurowych w tymczasowym biurze.

Zawierając umowę, należy jak najdokładniej sprecyzować zakres prac i określić elementy, z których wykonawca będzie rozliczany. Powinniśmy również w umowie mieć zawarte informacje na temat technik wykańczania czy też używanych materiałów. Takie zapisy dadzą nam pewność, że nie zostaną użyte materiały gorszej jakości.

Niestety remont biura nie zawsze przebiega tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Można tego uniknąć lub chociaż ograniczyć przykre niespodzianki, przeprowadzając szczegółową inwentaryzację pomieszczeń przed rozpocząciem remontu. Dzięki temu możemy wykryć wszelkiego rodzaju problemy i uwzględniać je zarówno w wycenie prac jak i w ustalaniu terminów.

Określenie zakresu remontu

Dla laika określenie zakresu remontu nie jest zadaniem prostym. Trudno jest oszacować potrzebny czas, materiały czy też określić budżet. Jeżeli nie jesteśmy pewni zakresu prac oraz tego, jakich będziemy potrzebować fachowców, to zdecydowanie warto skorzystać z możliwości, jakie daje usługa fit out Warszawa. Usługa ta pomaga nam zapanować nad remontem. Nie musimy sami szukać specjalistów od hydrauliki, wykonujących sufity podwieszane, malowanie ścian czy też speców od elektryki. Wszystko za nas zrobimy firma wykonująca remonty biur w ramach usługi fit out.

Ostatnim etapem jest sporządzenie harmonogramu. Na szczęście, w przypadku usługi fit out, to nie my musimy pilnować terminu, sprawdzać, czy dostawy przyjeżdżają w terminie i czy wchodzą na prace remontowe kolejne ekipy. Tak czy owak, bez względu na to, kto ma pilnować harmonogramu – jest on potrzebny. Harmonogram pozwoli nam określić czas, na jaki musimy wynająć inne biuro. Oprócz tego w harmonogramie będziemy mieli wpisane terminy zakończenia poszczególnych etapów prac, co pomoże nam kontrolować przebieg remontu i sprawdzać, czy przebiega on zgodnie z określonymi terminami.

Oferta firmy Duer

Zachęcamy do mailowego kontaktu z naszą firmą – firmy@duer.pl. Realizujemy zarówno kompeleksowe remonty w ramach usługi fit out (od koncepcji, przez projekt, po wszelkie etapy wykonawcze) jak i pojedyncze prace remontowe (np. malowanie, łączenie salek konferencyjnych, budowa ścian g-k). Warto przejrzeć nasze case studie’s, gdzie opisujemy prace remontowe dla naszych klientów (np. BusinessLink, DM Vestor).

ZAMÓW FACHOWCA