Przegląd klimatyzacji Warszawa

Wśród podstawowych usług wykonywanych przez firmę Duer jest przegląd klimatyzacji, który wykonywany regularnie pozwoli utrzymać wydajność całego systemu na bardzo dobrym poziomie. Działania te powinny być wykonywane co najmniej 2 razy w roku, najlepiej w okresie wiosennym, czyli przed rozpoczęciem sezonu, a także jesienią, gdy instalacja chłodzenia pomieszczeń nie jest już intensywnie użytkowana. Jest to także szczególnie ważne również wtedy, gdy system ten jest jednocześnie wykorzystywany do ogrzewania budynku w okresie zimowym.

Klimatyzacja
Klimatyzacja

Zróżnicowani klienci

Przedstawione wyżej reguły obowiązują przede wszystkim wobec klimatyzacji montowanej w domu. Bardziej rygorystyczne zasady obowiązują wobec klimatyzacji w biurze, w której obowiązują również regulacje związane z warunkami BHP w środowisku pracy. Wówczas najlepiej jest wykonywać takie działania częściej, aby wpłynąć korzystnie na wydajność pracowników, którzy dzięki temu będą mniej podatni na choroby oraz gorsze samopoczucie wywołane złą jakością powietrza w pomieszczeniu.

Szczególny zakres działania

Najczęściej przegląd klimatyzacji powinien być wykonywany w takich miejscach jak lokale należące do branży gastronomicznej. Wówczas instalacja chłodzenia jest narażona na znacznie większe obciążenia ze względu na wykorzystywanie przez dużą liczbę godzin, a przede wszystkim większe zanieczyszczenia, będące efektem pojawiania się w powietrzu chociażby dużych ilości tłuszczu podczas gotowania. Wtedy przegląd klimatyzacji wykonywany raz w miesiącu wydaje się minimalnym działaniem, który będzie odpowiadał zapotrzebowaniu tej działalności.

Podstawowy zakres działań

W ramach standardowego procesu przeglądu klimatyzacji przede wszystkim realizowane jest sprawdzenie poprawności działania wszystkich najważniejszych elementów budowy, odgrywających istotną rolę w funkcjonowaniu systemu. W podstawowym zakresie sprawdzany jest chociażby filtr, czyli najważniejszy element całego układu, w którym osadzają się zanieczyszczenia z powietrza. Istotne jest również skontrolowanie szczelności wszystkich instalacji i zdiagnozowanie ewentualnych usterek, które mogą przełożyć się na mniejszą efektywność pracy lub wyższe rachunki za wykorzystanie energii.

 

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo, które stanowi jeden z najważniejszych celów przeglądu klimatyzacji. W tym celu ważne jest chociażby zweryfikowanie poprawności działania instalacji elektrycznej, zasilającej cały system w prąd. W trakcie przeglądu można również zobaczyć, czy w układzie istnieje odpowiednia ilość czynnika chłodniczego, a także prawidłowo odprowadzane są skropliny.

Najważniejsze korzyści

Regularnie wykonywany przegląd klimatyzacji to nie tylko zalecane działanie, które może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo, sprawność instalacji, a także wydajność systemu. Często jest to także warunek konieczny utrzymania gwarancji, co w przypadku awarii jednego z elementów lub całego urządzenia pozwoli oszczędzić koszty naprawy lub wymiany. Dzięki temu także można zwiększyć wytrzymałość instalacji i przedłużyć potencjalny czas użytkowania. Warto zatem korzystać z możliwości cyklicznej współpracy z naszą firmą, która będzie wiązać się również z atrakcyjną cenowo propozycją.

 

W przypadku każdego z wybranych pakietów pierwszy przegląd klimatyzacji, który jest wykonywany po 6 miesiącach od jego montażu, jest usługą gratisową dla naszych klientów. Na więcej korzyści mogą liczyć z kolei osoby, które zdecydują się skorzystać z pakietu Premium przy montażu sprzętu. Osoby te mogą również w sposób darmowy otrzymać drugi przegląd użytkowanego systemu, który wskazany jest po upływie roku od zainstalowania systemu chłodzącego.

 

Zalet związanych ze skorzystaniem z naszej oferty przeglądu klimatyzacji jest jeszcze więcej. Należą do nich chociażby atrakcyjne rabaty cenowe, które przygotowujemy dla klientów w ramach posezonowych promocji dla naszych klientów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, zachęcamy do kontaktowania się z Koordynatorem, dzięki któremu można zapoznać się ze wszelkimi szczegółami usługi, które są realizowane na terenie Warszawy, Wrocławia oraz okolicznych miejscowości.