klimatyzacja

Przegląd klimatyzacji z Duerem – dlaczego warto wykonać go w listopadzie?

serwis klimatyzacji to wymiana filtra kabinowego albo sprawdzenie czynnika chłodzącego a także sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji

Sezon na klimatyzację definitywnie zakończony! Mimo że do kolejnego jeszcze daleko, to już dziś warto zacząć przygotowania do lata 2020. Jeśli masz w domu klimatyzator, to obowiązkowo zadbaj o jego profesjonalny przegląd, aby nie odmówił Ci posłuszeństwa, gdy znów zaskoczą nas upały. I… nie zwlekaj! Spróbujemy Cię przekonać, że późna jesień to najlepszy moment na zamówienie usługi serwisu Twojej klimatyzacji.

W jakim celu wykonuje się przegląd klimatyzacji?

W pierwszych latach użytkowania klimatyzacji przegląd robi się głównie po to, aby utrzymać gwarancję producenta. Niewątpliwie jest to ważna przyczyna – utrzymując gwarancję, kupujemy sobie spokój na 3 lub 5 lat (tyle zazwyczaj wynosi okres gwarancyjny). Zazwyczaj do utrzymania gwarancji niezbędne jest wykonanie przeglądu dwa razy w roku.
Dlaczego jeszcze warto wykonywać przegląd?

  • Przegląd klimatyzacji pozwala zapobiec potencjalnym usterkom i awariom, a jak wiadomo – zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć :). Części klimatyzacji potrafią być bardzo drogie, w szczególności w zestawieniu z usługą przeglądu, która zazwyczaj wynosi nie więcej niż 300 zł.
  • Przedłużamy żywotność urządzenia – urządzenia serwisowane regularnie służą właścicielem średnio o kilka lat dłużej niż te nieserwisowane.
  • Zwiększamy wydajność urządzenia – nieserwisowane klimatyzatory często nie wykorzystują 100% swojej wydajności. Profesjonalnie wykonany przegląd zapewnia, że klimatyzator pracuje na maksimum swoich możliwości.
  • Poprawiamy jakość powietrza, którym oddychamy, dzięki temu, że podczas przeglądu usuwane są wszelkie grzyby, pleśnie i inne szkodliwe zanieczyszczenia z klimatyzatora.

Jeśli te argumenty Cię przekonują, zamów profesjonalny przegląd na www.duer.pl/klimatyzacja już dziś!

Na czym polega przegląd?

Przegląd klimatyzacji polega przede wszystkim na wyczyszczeniu zdejmowalnych części klimatyzatora, czyli pozbyciu się wszelkich szkodliwych substancji: pyłu, grzybów, kurzu, a nawet bakterii.

Wspomniane substancje osadzają się w klimatyzatorze w trakcie jego użytkowania i mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Profesjonalny serwisant dokładnie wyczyści jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną oraz dokona dezynfekcji i odgrzybiania.

Dodatkowo, w skład przeglądu wchodzi sprawdzenie, czy wszystkie funkcje urządzenia działają prawidłowo, czy jest odpowiednia ilość czynnika chłodniczego, czy nie ma żadnych powodów do niepokoju zw. z połączeniami elektrycznymi czy z mocowaniem klimatyzatora.

Niektórzy decydują się na samodzielne wykonanie „przeglądu”, zakładając błędnie, że chodzi tylko o umycie urządzenia. Z uwagi na szereg czynności związanych z instalacjami chłodniczymi i elektrycznymi, do prawidłowego wykonania przeglądu niezbędne są odpowiednie kwalifikacje, potwierdzone certyfikacjami. O certyfikacjach piszemy tu, a temat chłodnictwa przybliżamy tu.

Dlaczego warto wykonać przegląd w ostatnim kwartale?

Po pierwsze, po intensywnym sezonie, każdy klimatyzator pełen jest niebezpiecznych substancji takich jak grzyby czy pleśnie. Czy naprawdę chcesz przez kilka miesięcy oddychać takim powietrzem? Z pewnością nie wpłynie to pozytywnie na zdrowie, a jest szczególnie niebezpieczne dla alergików i małych dzieci.

Po drugie, klimatyzatory można wykorzystywać także do ogrzewania swoich mieszkań lub domów. Nowoczesne klimatyzatory poza ogrzewaniem powietrza, dokładnie je filtrują.
Jeśli masz takie plany, to tym bardziej warto zadbać o przegląd przy przejściu z sezonu letniego na zimowy.

Po trzecie, w listopadzie możesz spodziewać się wykonania usługi przeglądu z dnia na dzień (bądź dopasowania się do innego, preferowanego przez Ciebie terminu). W sezonie jest to niemożliwe – czas oczekiwania jest długi i to Ty musisz dostosować się do propozycji terminu, a nie odwrotnie.

 

To jak? Zadbasz o swój klimatyzator? Zapraszamy do złożenia zlecenia na www.duer.pl/klimatyzacja. Nasz Koordynator przedstawi Ci wszelkie informacje organizacyjne, cenowe i techniczne, a nasi wykwalifikowani technicy profesjonalnie zrealizują przegląd.

ZAMÓW FACHOWCA