Remonty biur

Poznaj trendy w aranżacji biur i zmodernizuj swoją przestrzeń biurową z Duerem!

Biuro jest współczesną wizytówką firmy. Kształtuje ono pierwsze wrażenie potencjalnego klienta, pracownika czy też inwestora. Dlatego firmy prześcigają się we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań do swoich przestrzeni biurowych. Co ułatwi Twojej firmie pozostanie w tym wyścigu? Współpraca z wykonawcą, który śledzi panujące na rynku trendy i realizuje je w praktyce!

 

Jak Duer może wesprzeć Cię w modernizacji Twojego biura?

Od lat regularnie bywamy w najnowocześniejszych biurowcach w Warszawie. Obserwujemy na bieżąco, jakim wyzwaniom muszą sprostać obecne tam firmy oraz jakie są trendy w aranżacji przestrzeni biurowych.

Na zlecenie naszych Klientów realizujemy wszelkie prace remontowo-modernizacyjne oraz inne działania mające na celu podniesienie atrakcyjności siedziby firmy dla pracowników, klientów i inwestorów.

Nasi Klienci zdają sobie sprawę, że powierzenie wizytówki firmy w ręce zewnętrznego wykonawcy wymaga nie tylko pewności, co do jego fachu i solidności, ale również bogatego doświadczenia w realizacji różnego rodzaju prac modernizacyjnych. Do tego znajomości bieżących trendów, nowoczesnych rozwiązań oraz dobrego rozumienia, co wpływa na wellbeing pracowników.

Powierzają nam swoje biura, bo wiedzą, że jako Duer spełniamy wszystkie te kryteria. Mamy aktualną wiedzą na temat potrzeb i oczekiwań właścicieli oraz najemców przestrzeni biurowych, bo już nieraz mieliśmy do czynienia z takimi projektami.

W dzisiejszym wpisie zebraliśmy koncepcje i trendy, które są aktualnie na topie i w których nasi fachowcy z powodzeniem wspierają firmy zainteresowane rozwojem swojego miejsca pracy.

Trendy w nowoczesnej aranżacji biura

1. Bliski kontakt z naturą

Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o atrakcyjności biura jest obecna w nim roślinność. Samopoczucie pracowników i najemców poprawia się ze względu na wrażenie bliskiego kontaktu z naturą w biurze oraz ze względu na relaksujące właściwości koloru zielonego. Wpływa to pozytywnie na ich wydajność oraz zwiększa przyjemność z przebywania w miejscu pracy.

Najczęściej stosowane rozwiązanie to wzbogacanie miejsca pracy prawdziwymi roślinami. Zapewniają one relaks i odprężenie, a także mają pozytywny pływ na środowisko pracy. W biurach spotykamy się zazwyczaj z roślinami, które radzą sobie dobrze ze sztucznym oświetleniem oraz klimatyzacją, a także wymagają niewielkich nakładów na pielęgnację i podlewanie.

Posiadanie przez firmę biura z patio lub ogrodem jest coraz częściej postrzegane jako zaleta – zaaranżowanie tej przestrzeni z pomysłem i myślą o jego użytkownikach może wnieść dodatkową wartość dla klientów.

Dużą popularnością cieszą się tzw. strefy chilloutu, czyli specjalnie przygotowane salki, najczęściej z wykładzinami dywanowymi imitującymi trawę, które pozwalają złapać oddech w warunkach nieprzypominających te biurowe.

2. Meble mobilne

Meblowe wyposażenia biur muszą zmieniać się tak szybko, jak szybko zmienia się styl pracy. Pracownicy chcą mieć możliwość dostosowania swojego miejsca pracy do obecnej sytuacji i potrzeb chwili.

Zmiana zespołu? Duże szkolenie dla wszystkich pracowników? A może publiczne wystąpienie ważnego gościa lub szefa firmy? Mobilne meble pozwalają dopasować się do dynamicznych warunków. W branży mebli biurowych panuje trend na tworzenie mobilnych rozwiązań, które dają się łatwo przesunąć, przestawić, zmienić konfigurację.

Co więcej, na popularności zyskują rozwiązania, w których meble biurowe są częścią trendu wellbeing, czyli dbałości o zdrowie osób pracujących w firmach i wynajmujących biura. Przejawia się to wykorzystywaniem mebli miękkich – sofy, fotele, pufy, specjalne boksy. Zapewniają one możliwość komfortowej przerwy od wzmożonego wysiłku przy biurku. Często spotykamy się również z biurkami z regulowaną wysokością do możliwości pracy na stojąco. Ta modyfikacja znacznie poprawia komfort pracy i sprzyja zdrowiu.

3. Klimatyzacja

Coraz częściej w biurach w Polsce można spotkać się z zainstalowanym systemem klimatyzacyjnym. Nie jest to już ekstrawagancja, tylko niekiedy wymóg, by pomieszczenia biurowe były skutecznie schłodzone, zwłaszcza w najgorętszym, letnim okresie.

Takie urządzenia pełnią wiele funkcji jednocześnie. Klimatyzacja pozwala ochłodzić i zwiększyć komfort pracy w nagrzanych i dusznych pomieszczeniach, a w chłodniejszych okresach może zapewnić pożądaną temperaturę pokojową. Co więcej, nowoczesne klimatyzacje to nie tylko regulacja temperatury. Obecnie produkowane jednostki klimatyzacyjne gwarantują również oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń: bakterii, kurzu i niezdrowych pyłów. Zastosowanie kompleksowego rozwiązania w zakresie klimatyzacji w biurze oznacza wydajną pracę w komfortowych warunkach oraz dbałość o zdrowie wszystkich pracowników.

4. Zmiana koloru biura

Nasze doświadczanie w modernizowaniu oraz wykańczaniu warszawskich biur pokazuje, że nawet najnowocześniejsze ulepszenia i udogodnienia nie zapewnią świetności firmie, której ściany i sufity biura są zaniedbane oraz niezaaranżowane równie nowocześnie, co reszta powierzchni. Niewątpliwą wartością dla firmy są profesjonalnie i estetycznie pomalowane ściany oraz sufity.

Przeczytaj o tym, jak wybrać dobrą firmę malarską.

Popularnym obecnie trendem jest zróżnicowane wykańczanie ścian i sufitów. Nasi klienci często chcą dekorować biuro na rozmaite sposoby. Najpopularniejsze to naklejanie fototapet, montowanie pianek akustycznych na pojedynczych ściankach lub w całych pomieszczeniach, klejenie dekoracyjnych folii statycznych.

5. Większe przestrzenie do pracy zespołowej

Jednym z najważniejszych trendów napędzających przemiany w aranżacji biur jest częściowe odchodzenie od pracy w open space na rzecz środowiska sprzyjającego pracy zespołowej. Celem każdej firmy jest tworzenie optymalnych warunków do pracy, pozwalających zwiększać efektywność wykonywania obowiązków.

Potrzeby łączenia salek i odrębnych stref pracy są coraz częściej zgłaszane przez najemców powierzchni biurowych, co czyni wyburzanie ścianek działowych lub usuwanie szklanych witryn jedną z najczęściej podejmowanych prac modernizacyjnych w nowoczesnych biurach.

Jak Duer może pomóc w aranżacji i wykończeniu nowoczesnego biura?

Jako Duer wiemy, jakie trendy są obecne na rynku, ponieważ uczestniczymy w ich kształtowaniu i realizacji. Rozumiemy potrzeby firm w procesie dążenia do unowocześnienia swoich biur i zagwarantowania swoim pracownikom wysokiego komfortu pracy. Nowoczesne biuro, wpisujące się w każdy z opisanych, najświeższych trendów, stworzysz z pomocą specjalistów Duera. W jaki sposób? Poniżej poznasz nasze odpowiedzi!

Potrzeba bliskiego kontaktu z naturą? Nasi wykwalifikowani i sprawdzeni ogrodnicy pomogą zaaranżować Waszą zieloną przestrzeń w biurze. Doradzą przy wyborze roślinności, stworzą od zera i zrealizują pomysł na strefę chilloutu lub firmowe patio i ogród. Przeczytaj porady naszego najlepszego ogrodnika.

Chęć zastąpienia zwykłych mebli meblami mobilnymi? Wszystkie meble biurowe złożysz z pomocą złotych rączek – montaż mebli i sprzętów to chleb powszedni naszych fachowców, a Twoi pracownicy będę mogli skupić się na swoich obowiązkach w oczekiwaniu na nowe, nowoczesne i komfortowe meble.

Klimatyzacja w biurze? Duer współpracuje ze specjalistami od montażu, serwisu i przeglądów klimatyzacji z ponad 20-letnim doświadczeniem. Nasi fachowcy posiadają również certyfikaty UDT oraz oficjalne autoryzacje od producentów najlepszych sprzętów klimatyzacyjnych. Przeczytaj o tym, jak wprowadziliśmy usługi klimatyzacyjne.

Biuro wymaga odmalowania? Z powodzeniem ukończyliśmy wiele kompleksowych malowań biur, wymagających znacznej poprawy stanu ścian i sufitów oraz zabezpieczenia kluczowych elementów i urządzeń w przestrzeniach biurowych. Nasi malarze używają profesjonalnego sprzętu i farb od najlepszych producentów, a ich doświadczenie pozwala na spełnienie oczekiwań klientów i wykonanie swojej pracy szybko i schludnie.

Konieczność przebudowy biura? Dynamicznie rozwijające się zespoły wymagają, by miejsce pracy dostosowało się do ich zmieniających potrzeb. Często wiąże się to z potrzebą przeprowadzenia prac modernizacyjnych i kompletnej rearanżacji przestrzeni biurowej – wyburzanie ścian, zabezpieczanie biura przed skutkami prac oraz nowoczesne wykańczanie wnętrza. Przeczytaj case study, dzięki któremu dowiesz się jak fachowcy Duera radzą sobie z takimi wyzwaniami.

Rearanżacja biura firmy zgodnie z nowoczesnymi trendami może być ryzykowna, ale przynosi ogromne korzyści całej firmie. Ryzyko to można zmniejszyć, zatrudniając do pomocy specjalistów z obszerną wiedzą o takich pracach i trendach panujących na rynku oraz z doświadczeniem w realizacji nowoczesnych projektów.

Zapraszamy do kontaktu na firmy@duer.pl lub wypełnienia formularza kontaktowego na www.duer.pl/firmy.

ZAMÓW FACHOWCA