Ogrzewanie klimatyzatorem – wady i zalety

ogrzewanie klimatyzacją

Ogrzewanie klimatyzatorem – wady i zalety

ogrzewanie klimatyzacją

Zdecydowana większość osób w Polsce jako źródło ciepła wybiera standardowe rozwiązania. Jest to wynikiem srogich zim, które jeszcze kilkanaście lat temu dominowały w naszym kraju. Obecnie po pierwsze zimy są łagodniejsze, a po drugie na rynku dostępne są nowe sposoby na ogrzewanie domu. Takim rozwiązaniem jest klimatyzator z funkcją grzania. Ogrzewanie klimatyzatorem jest rozwiązaniem dość nowym, jednak uczciwie trzeba przyznać, że to dobre rozwiązanie w okresach przejściowych. Jeżeli zastanawiacie się, czy ogrzewanie klimatyzacją będzie dla was dobrym rozwiązaniem, to zapraszam do lektury. Poznacie plusy i minusy ogrzewania klimatyzacją.

Ogrzewanie klimatyzatorem – zalety

W dzisiejszych czasach technologia umożliwia do ogrzewania pomieszczeń wykorzystanie klimatyzacji. Co prawda podstawową funkcją jest zapewnienie nam komfortu podczas upalnego lata, to klimatyzator z funkcją grzania znajdzie również zastosowanie w okresie wiosennym lub jesiennym, kiedy na dworze są niższe temperatury. Warto zauważyć, że nowoczesne klimatyzatory oferują ogrzewania klimatyzatorem z wykorzystaniem pompy ciepła. Rozwiązanie takie ma swoje plusy i minusy. Poznajmy zalety ogrzewania klimatyzatorem.

Odpowiedni komfort kluczowy ma kluczowe znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia w domu. Każdy właściciel chce, aby w jego domu panowała odpowiednia temperatura, a jednocześnie, aby koszty nie były zbyt wysokie. Zastosowanie grzejników elektrycznych nie będzie w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem, dlatego wiele osób decyduje się na ogrzewanie domu klimatyzatorem. Jednostka wewnętrzna coraz częściej jest urządzeniem, które służy nam przez cały rok. Budując dom, warto już na tym etapie zaplanować instalacje najlepsze dla pracy klimatyzatora przez cały rok. Wspomniane wcześniej grzejniki elektryczne wypadają w porównaniu z ogrzewaniem klimatyzatorem znacznie gorzej. Popularna farelka oddaje tyle samo energii do pomieszczenia, ile sama pobierze.

Ogrzewanie klimatyzatorem oprócz tego, że jest znacznie tańsze od ogrzewania grzejnikami elektrycznymi, to również jest rozwiązaniem znacznie bardziej ekologicznym. Jednakowo jeżeli chodzi o zużycie prądu w stosunku do energii skierowanej do ogrzania pomieszczenia. Określa to współczynnik COP. Dodatkowo w połączeniu z fotowltaiką z pompą ciepła uzyskamy niemalże całkowicie zielone ogrzewanie klimatyzatorem, a koszt ogrzewania może wynieść dosłownie 0 zł. Biorąc to pod uwagę, warto zadbać o nasze środowisko.

Ma to bardzo duże znaczenie w naszym kraju, ponieważ pomaga walczyć ze smogiem, a jest z czym walczyć, ponieważ jakość powietrza w naszym kraju jest jedna z najgorszych w Europie.

Klimatyzator ścienny mający funkcję grzania nie emituje żadnych spalin ani płynów. Niebawem w sprzedaży zostaną tylko i wyłącznie klimatyzatory mające w sobie czynnik chłodniczy R32. To rozwiązanie, które jednakowo gwarantuje najwyższą jakość, wydajność oraz co bardzo ważne, może być wykorzystywany wielokrotnie. Oczywiście montaż klimatyzacji nie zawsze rozwiąże problemy związane z ogrzewaniem domu. Szczególnie przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej grzanie klimatyzacją może nie być wydajne. W takiej sytuacji musimy skorzystać z tradycyjnego sposobu na ogrzanie domu.

Jeżeli planujesz takie ogrzewanie, to zapraszamy do skorzystania z oferty na montaż klimatyzacji!

ogrzewanie klimatyzacją zalety i wady

Klimatyzator z funkcją grzania – inne zalety

Nowoczesne klimatyzatory ścienne typu split oprócz działania w trybie grzania czy też chłodzenia posiadają bardzo rozbudowane systemy do filtrowania powietrza. Urządzenie, to nie jest w stanie nam zastąpić oczyszczacza powietrza, ale skutecznie pomoże pozbyć się z powietrza wirusy oraz zapobiegają rozwijaniu się bakterii. Niektóre modele są wyposażone w filtry HEPA, które wyłapują drobnoustroje.

Zaletą ogrzewania domu za pomocą klimatyzacji z całą pewnością jest prostota obsługi. To chyba najłatwiejszy sposób ogrzewania, jaki możemy mieć w domu. Wymaga od nas najmniej pracy, a jednocześnie koszty ogrzewania klimatyzatorem nie są bardzo wysokie. Warto również zwrócić uwagę, że możemy sterować ogrzewaniem za pomocą aplikacji i wifi. Ogrzewanie to nie wymaga od nas gromadzenia opału.

Ogrzewanie klimatyzatorem – wady

Oczywiście trudno będzie znaleźć ogrzewanie, które będzie całkowicie pozbawione wad. Nie inaczej jest w przypadku klimatyzatorów ściennych z ogrzewaniem. Największym problemem będzie zapewnienie odpowiedniej mocy urządzenia do ogrzania. Co prawda klimat się zmienia, jednak zimy w Polsce nadal potrafią być bardzo mroźne. Ogrzewanie klimatyzacją trzeba traktować jako dodatkowe źródło ogrzewanie, mało jest przypadków, aby było ono wystarczające do ogrzania całego domu.

Sporym problemem bywa montaż klimatyzatora. Zazwyczaj związane jest to z koniecznością kucia ścian i to we wszystkich pomieszczeniach gdzie montujemy split, ponieważ jeden klimatyzator musi być na każde pomieszczenie. Dodatkowo konieczne jest doprowadzenie rur z jednostki zewnętrznej.

Pewnego rodzaju przeszkodą mogą być również formalności. Wiele spółdzielni wymaga pozwolenia, aby można było zamontować na ścianie jednostkę zewnętrzną. Zanim zdecydujemy się na montaż powinniśmy wszystko przeliczyć.

Koszty ogrzewanie klimatyzacją

Ostatnim elementem, jaki należy poruszyć koszty związane z ogrzewaniem klimatyzacją. Kupując mieszkanie zazwyczaj ogrzewanie jest zamontowane, jednak w przypadku domu sytuacja wygląda inaczej. W domu najkorzystniejszym rozwiązaniem jest ogrzewanie gazowe lub pompa ciepła. Obecne ceny za energię elektryczną ogrzewanie klimatyzacją należy traktować jako dodatkowe źródło.

 

Plusy kosztów ogrzewania klimatyzacją:

  • Koszty zakupu urządzenia jest jednorazowy.
  • Koszty eksploatacji niższe niż grzejniki elektryczne
  • Rozwiązanie nie generuje spalin, jest ekologiczne
  • Filtry oczyszczające powietrze
  • Proste w obsłudze

 

Minusy

  • Zbyt mała moc grzewcza w stosunku do warunków zimowych
  • Konieczność montażu klimatyzatora w każdym pomieszczeniu
  • Dość wysokie koszty ogrzewanie w zimie

 

Czy warto ogrzewać klimatyzatorem?

Ogrzewanie klimatyzacją jest tańsze, niż ogrzewanie farelką. Z drugiej strony będzie ono droższe niż ogrzewanie gazem czy też innymi paliwami kopalnymi. Dużą zaletą ogrzewania klimatyzacją jest łatwość obsługi. Sterowanie urządzeniem jest proste i nikt nie powinien mieć z tym problemu. Kolejnym plusem są filtry, z urządzenia wylatuje nie tylko powietrze ogrzane, ale również oczyszczone. Plusem jest również koszt urządzenia, ponieważ za kilka tysięcy złotych mamy urządzenie całoroczne.

Niektóre nowoczesne urządzenia są w stanie w pewnych warunkach zapewnić skuteczne ogrzewanie w pomieszczeniu. Klimatyzacja znajdzie zastosowanie do ogrzewania np. w sklepach, pawilonach handlowych czy też biurach. Kluczowym elementem jest położenie geograficzne. W ciepłych rejonach polski takie rozwiązanie może być wystarczające nawet do minus 15 stopni.

To wszystko powinieneś wiedzieć o ogrzewaniu domu klimatyzacją. Teraz decyzja powinna być prostsza.

Montaż klimatyzacji w blisko Ciebie

 

W Warszawie posiadamy zespół wyspecjalizowanych fachowców od klimatyzacji. Działają oni we wszystkich dzielnicach. Dzięki temu możemy zaoferować, że klimatyzacja Białołęka będzie zamontowana w kilka dni po zgłoszeniu, a popsuta klimatyzacja Rembertów czy w też w dzielnicy Ursynów nasz fachowiec naprawi tego samego dnia.

ZAMÓW FACHOWCA