Duer English

Need a handyman, plumber or electrician in Warsaw? Ruszył Duer dla obcokrajowców!

Uruchomiliśmy serwis dla mieszkańców Warszawy posługujących się językiem angielskim! Od tej pory bezproblemowe i szybkie naprawy domowych usterek z Duerem będą dostępne również dla obcokrajowców. Zapraszamy do tekstu, w którym opisujemy, dlaczego stworzyliśmy angielską wersję naszej platformy.

 

Warszawa miastem wielu narodowości

„Działając na rynku już od kilkunastu miesięcy zauważyliśmy, że od czasu do czasu na naszej polskojęzycznej platformie pojawiały się zlecenia po angielsku. Uświadomiło nam to, że cała rzesza obcokrajowców nieposługujących się językiem polskim musi mierzyć się na co dzień z bardzo trudnym zadaniem znalezienia fachowca do naprawy awarii i usterek.” – podkreśla Aleksander, zajmujący się w Duerze zarządzaniem operacjami.

Sam pomysł na działalność Duera wziął się z chęci pomocy Warszawiakom w realizowaniu wszelakich napraw w ich domach. Od teraz właśnie tę chęć rozszerzamy o pomoc zagranicznym mieszkańcom stolicy, którzy posługują się językiem angielskim i potrzebują pomocy w znalezieniu właściwego i sprawdzonego fachowca.

Warszawa jest najbardziej wielonarodowym miastem w Polsce. Według danych Urzędu do spraw Cudzoziemców na początku tego roku ważne zezwolenia na pobyt w kraju posiadało 372 tys. cudzoziemców, z tego 114 tys. osób w województwie mazowieckim. Najwięcej obcokrajowców przyjeżdża do Polski z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Wietnamu i Chin – przeczytać można w zestawieniu Urzędu.

Bariera językowa i bariera zaufania

Największą przeszkodą dla obcokrajowców w korzystaniu usług specjalistów zdaje się być bariera językowa. Sposoby, w jakie zazwyczaj znajduje się kontakt do fachowców są niedostępne dla osób nieznających języka polskiego – reklamy na tablicach informacyjnych i w internecie tworzone są po polsku. Nawet najbardziej tradycyjny sposób znajdowania fachowca, czyli poprzez polecenie, nie jest w zasięgu cudzoziemców, ponieważ zazwyczaj, zwłaszcza na początku, nie mają wielu znajomości w nowym miejscu zamieszkania.

Kolejnym problemem dla obcokrajowców jest bariera zaufania. Nawet jeśli osobie przyjezdnej uda się skontaktować z odpowiednim fachowcem, brak możliwości weryfikacji kwalifikacji specjalisty, oraz niejasne zasady ustalania ceny (co wynika również z bariery językowej) mogą skłaniać wiele osób do rezygnacji z naprawy usterek.

Jak to działa?

Osoby obcojęzyczne, chcące zamówić usługi fachowca, po wejściu na angielską wersję strony Duera wypełniają krótki formularz kontaktowy, gdzie opisują swoją usterkę. Zespół Duera kontaktuje się z cudzoziemcem, by ustalić szczegóły zlecenia, i wysyła do klienta odpowiedniego, zweryfikowanego specjalistę.

To rozwiązanie niweluje istotne dla obcokrajowców bariery – zespół Duera kontaktuje się z klientami po angielsku, a ceny ustalane są w porozumieniu z cudzoziemcem przed wykonaniem naprawy. Ponadto, fachowcy Duera są nieustannie oceniani przez klientów platformy, co przełamuje barierę zaufania.

Zapraszamy do polecania strony https://www.duer.pl/handyman obcokrajowcom mieszkającym w Warszawie i podwarszawskich okolicach.

[shortened English version]

Duer.pl/handyman is a place where you can find a trusted home maintenance professional like handyman, plumber, electrician, painting or gardening expert – just to name a few categories.

It’s the one and only professional services provider for English language speakers in Warsaw. All our pros are verified and highly qualified. That’s why we would like to invite all expats living in Warsaw to visit the website in case of any home maintenance issue, fill in their job details and let us handle the rest!

ZAMÓW FACHOWCA