Elektryk

Najczęstsze awarie elektryczne w domu – ranking Duer.pl

Elektryk Duer

Nasz ranking powstał po wnikliwej analizie zleceń elektrycznych składanych przez mieszkańców Warszawy za pośrednictwem platformy Duer.pl. Setki użytkowników szukało na naszym serwisie sprawdzonego fachowca, który wyeliminuje ich domowe usterki elektryczne. Co powtarzało się najczęściej? Przeczytaj nasze zestawienie i sprawdź, czy któreś z popularnych wyzwań elektrycznych przypadkiem nie dotknęło Twojego gospodarstwa domowego!

1. Niedziałające oświetlenie

Zdecydowany lider rankingu! Najczęściej zgłaszana potrzeba przez klientów Duer.pl to naprawa niedziałającego oświetlenia w kuchni, dużym pokoju, sypialni lub łazience. Z rozmów z Duerami wynika, że najczęściej wystarczała… wymiana żarówek. Nie zmienia to faktu, że nie zawsze jest to tak prosta czynność jak mogłoby się wydawać, więc jeśli nie czujemy się z nią komfortowo, to warto skorzystać z pomocy fachowca. Już nie mówiąc o tym, że wycieczka do sklepu w celu zakupu żarówek to często kilka zmarnowanych godzin.
Jeśli jesteś przekonany, że przyczyną problemów z Twoim oświetleniem jest przepalona żarówka, to możesz wezwać do pomocy po prostu złotą rączkę – do takiego zlecenia nie potrzeba mieć żadnych uprawnień ani kwalifikacji elektrycznych.

2. Migające światło

Migające światło to często efekt przeciążonej instalacji elektrycznej, a czasami nawet poważnej awarii. Dlatego z wezwaniem specjalisty, który zajmie się takim zleceniem, nie powinno się zwlekać. Zdarza się również , że światło miga, bo nieprawidłowo podpięty jest przewód lub przepalone są bezpieczniki, dlatego w diagnozie takiego problemu fachowiec z pewnością nie pominie zweryfikowania tych hipotez.
Abstrahując od przyczyn: nie czekajmy z wyeliminowanej tej usterki, bo poza tym, że jest ona po prostu irytująca, to co ważniejsze – zakłócona praca instalacji elektrycznej grozi naprawdę poważnymi konsekwencjami. W wersji optymistycznej: wysokim kosztami, a pesymistycznej: pożarem!

 

3. Wyrwane gniazdka

Gniazdka psują się regularnie i to najczęściej te, których najbardziej potrzebujemy (i tym samym – najczęściej z nich korzystamy). Przyczyną usterki gniazdka może być zarówno intensywna eksploatacja, jak również niskiej jakości montaż albo nieprawidłowe korzystanie (tj. za mocne wyciąganie kabla). O tym, jak samodzielnie zmierzyć się z problemem wyrwanego gniazdka pisaliśmy w naszym poradniku. Jeśli jednak nie chcemy samemu podejmować takich prób, warto skorzystać z pomocy elektryka, szczególnie że jest to zazwyczaj bardzo tania usługa i jej realizacja zajmuje dosłownie chwilę.

 

Kolejne miejsca w rankingu zajmują: przepalone bezpieczniki, zepsute włączniki, przewiercone przewody w ścianie, naprawa domofonu.

Wszystkie te usterki to chleb powszedni dla naszych elektryków. Mocno rekomendujemy skorzystanie z ich pomocy, poprzez złożenie zlecenia na duer.pl/elektryk, versus samodzielne próby napraw. Z czym jak z czym – z prądem nie warto igrać, chyba że naprawdę mamy w tym sporą wprawę i doświadczenie.

ZAMÓW FACHOWCA