Montaż kabiny prysznicowej – krok po kroku

Montaż kabiny prysznicowej

Montaż kabiny prysznicowej – krok po kroku

Budowa domu jak i wykańczanie mieszkania związane jest z dużymi wydatkami. Wiele osób szuka sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy podczas wykańczania. Jednym ze sposobów jest samodzielne wykonanie niektórych prac. Dzisiaj skupimy się na samodzielnym montażu kabiny prysznicowej. Podpowiemy jak ją zamontować i na co zwrócić uwagę decydując się na samodzielny montaż kabiny prysznicowej. W mieście takim jak Warszawa na samodzielnych pracach można dużo zaoszczędzić. Sprawdźmy krok po kroku, jak wygląda montaż kabiny prysznicowej.

Krok po kroku montaż brodzika

Montaż kabiny prysznicowej poprzedza montaż brodzika (o ile decydujemy się na taki rodzaj kabiny prysznicowej). Nie jest to zadanie trudne, o ile zdecydujemy się na wykorzystanie standardowych rodzajów brodzików. Zanim rozpoczniemy montaż brodzika, musimy oczywiście zapewnić doprowadzenie wody, zarówno ciepłej jak i zimnej. Sposób montażu brodzika zależy między innymi od syfonu. Musimy podnieść brodzik na taką wysokość, aby syfon zmieścił się pod brodzikiem.

Pierwszym krokiem jest zamontowanie nóżek do brodzika ustawienie go na miejscu. Kolejnym elementem jest dopasowanie i podłączenie syfonu. Idealnie jest, gdy syfon jest jak najbardziej płaski i posiada dużą średnicę odpływu. Dzięki temu będzie można szybko odprowadzać wodę. Zanim zaczniemy mocować brodzik, musimy zamocować i sprawdzić odpływ.

Kolejnym krokiem jest ustawienie brodzika we właściwym miejscu i jego odpowiednie wypoziomowanie. Kiedy już wszystko ustawimy, możemy zacząć uszczelniać brodzik wykorzystując silikon. Montaż brodzika nie jest zadaniem trudnym, a samodzielne jego wykonania daje nam konkretną oszczędność. Za sam montaż brodzika oszczędzamy minimum 200 zł.

Montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem

Montaż kabiny prysznicowejKiedy już ustawimy brodzik na swoim miejscu, kolejnym krokiem jest montaż kabiny prysznicowej. Na co zwrócić uwagę i jak to zrobić?

Po pierwsze musimy ustalić miejsce, gdzie powinny być listwy przyścienne. Przyłóż je do ściany i zaznacz miejsca montażu. Następnym krokiem jest wywiercenie otworów na kołki rozporowe i przy ich pomocy zamontowanie listew do ściany. Profile, które pozostaną, łączymy ze sobą za pomocą wkrętów i łączników znajdujących się w zestawie i skręcamy z pionowymi profilami. Po ich połączeniu uzyskamy szkielet brodzika, który będzie konstrukcją dla drzwi i ścianek kabiny.

Mamy już ustawiony gotowy stelaż. Teraz czas na uzupełnienie brakujących ścianek. Drzwi montujemy na samym końcu. Szklane ściany musimy umieścić w specjalnych zaczepach, ale jeszcze ich nie dokręcamy. Na dole łączymy z brodzikiem za pomocą dołączonych w zestawie uszczelek. Jeżeli ich nie było, musimy zastosować do łączenia silikon. Po uszczelnieniu silikonem sanitarnym dokręcamy ścianę na uchwytach. Analogicznie postępujemy w przypadku górnego profilu.

Kiedy już kabina jest gotowa, łączymy ją za pomocą profili przyściennych (pionowe profile). Na samym początku musimy zadbać o odpowiednie ich wypoziomowanie. Kolejnym krokiem jest montaż rolek na drzwiach, które odpowiadają za proste przesuwanie w prowadnicach. Ostatnim elementem pracy jest dokładne uszczelnienie miejsc łączenia kabiny z brodzikiem. Możemy już cieszyć się z wykonanej pracy. W przypadku problemów z samodzielnym montażem zawsze pomocny będzie hydraulika Wrocław.

Montaż kabiny typu walk-in

O ile montaż tradycyjnej kabiny prysznicowej nie powinien być trudny, to w przypadku kabiny typu walk-in zadanie może być trudniejsze. Najłatwiej to zadanie zrealizować projektując łazienkę od zera na etapie budowy. W przypadku remontu jest to już zdania znacznie trudniejsze. Wstawianie kabiny prysznicowej tego typu wymaga od nas ingerencji w posadzkę. Kabina taka wymaga odpowiedniego systemu odprowadzania wody. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest odpływ liniowy bezpośrednio w posadzce. Ponieważ jest to na poziomie zero, to cały odpływ musi być schowany pod posadzką. Drugim etapem jest stworzenie lekkiego spadu posadzki w kierunku odpływu liniowego. Dzięki temu woda nie będzie się wylewała poza kabinę i całą strefę prysznicową. Podłoga w takiej kabinie oczywiście musi być odporna na wilgoć. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie standardowych kafelek, warto jednak zadać, aby były one antypoślizgowe. Kiedy już mamy przygotowaną podłogę i odpływ możemy brać się za montaż kabiny prysznicowej.

W przypadku kabin walk-in nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak zamontować kabinę prysznicową. Wiele tutaj zależy od modelu kabiny, jaki wybraliśmy do naszej łazienki. Nowoczesne kabiny prysznicowe dają nam bardzo wiele możliwości aranżacji. Kabiną może być zarówno jedna tafla szkła jak i kilka łamanych, które tworzą konstrukcję. Nowoczesna kabina może mieć drzwi otwierana na zawiasach, przesuwane lub może ich nie mieć wcale. Kabina, która ma otwierane drzwi w większości wypadków będzie od nas wymagała zamontowania profilów na ścianie. Pamiętajmy, aby dokładnie uszczelnić profile w miejscu łączenia się ze ścianą oraz posadzką.

Profesjonalny montaż kabiny prysznicowej w Warszawie

Jeżeli mimo wszystko nie zdecydowaliście się samodzielnie na montaż kabiny prysznicowej i mieszkacie w Warszawie lub okolicach Warszawy – to zapraszamy do skorzystania z usług naszych specjalistów. Świadczone przez nich usługi hydrauliczne Warszawa to gwarancja najwyższej jakości.

ZAMÓW FACHOWCA