Kompleksowa renowacja biura – case study

renowacja biura

Kompleksowa renowacja biura – case study

kompleksowa renowacja biura

Firma Duer od wielu lat świadczy usługi remontowo-wykończeniowe na zlecenie najemców lub właścicieli warszawskich biur. W ostatnich miesiącach większość naszych realizacji związanych z renowacją biura była dość nietypowa – związana z dostosowywaniem biura do „koronawirusowej rzeczywistości”. Dominowały: rozrzedzanie stanowisk pracy, dzielenie open space’ów na mniejsze przestrzenie, montaże ścianek działowych czy ścianek z plexi. Ale nie o tym dzisiaj… Wreszcie ukończyliśmy bardziej klasyczną realizację i chcemy Wam ją przedstawić w tym artykule!

Zakres prac

Biuro Klienta położone jest w pięknej kamienicy w warszawskim Śródmieściu. Klient poprosił nas o:

– Połączenie salek spotkań poprzez demontaż kilku witryn szklanych
– Renowację ścian i sufitów
– Zerwanie starej wykładziny dywanowej i montaż nowej
– Przeróbki instalacji elektrycznej
– Montaż folii matowej na witrynach szklanych

Ze wszystkimi z ww. prac mamy bardzo duże doświadczenie, ale nie obyło się bez niespodzianek i wyzwań. Na szczęście ze wszystkimi poradziliśmy sobie na medal i zamierzony efekt końcowy został osiągnięty.

Przebieg prac

Pierwszym etapem prac był demontaż witryn szklanych. Zazwyczaj jest to zadanie dość proste, ale tym razem tafle szkła wchodziły głęboko w sufit podwieszany, a także w betonową podłogę, więc pracy z ich usunięciem było bardzo dużo. Nie było też szans na zachowanie ich w całości, trzeba było je umiejętnie rozbić – tak, aby nie uszkodzić przylegających prostopadle tafli szkła, które Klient chciał pozostawić.

Usuwanie witryn szklanych

Praca w toku: tak wyglądają potłuczone 3 mkw szkła

Po zakończeniu prac zw. z usuwaniem witryn szklanych, a także uzupełnianiem betonowej podłogi i sufitu podwieszanego, przystąpiliśmy do prac elektrycznych. W związku z łączeniem salek, Klient poprosił o przeniesienie kilku punktów elektrycznych i przy okazji drobne przeróbki instalacji.

Po finalizacji prac elektrycznych, przystąpiliśmy do malowania, które przebiegło szybko i przyjemnie. Klient zdecydował się na szarości i beże. O trendach, a także o oddziaływaniu poszczególnych kolorów na nasze samopoczucie, pisaliśmy w innym tekście, do którego lektury zachęcamy!

Następnie zajęliśmy się wykładziną dywanową. Klient miał upatrzony konkretny model – jedną z topowych wykładzin dostępnych w ofercie sklepu Komfort. Jej montaż wykonany został z wykorzystaniem taśmy dwustronnej, umiejętnie położonej na brzegach całego pomieszczenia oraz przecinających pomieszczenie w postaci pasów oddalonych od siebie o kilkadziesiąt cm.

montaż biurowej wykładziny dywanowej

Pod wykładziną położyliśmy pianomat, zapewniający doskonałą izolację cieplną

Ostatnim elementem prac było oklejanie witryn szklanych folią matową. Jest to zadanie, które wymaga odpowiedniej wprawy, cierpliwości a przede wszystkim właściwej techniki, dostosowanej do danego typu folii. Wyszło świetnie!

oklejnie witryn szklanych - kompleksowa renowacja biura

Odpowiednio dobrana szerokość folii daje dużo intymności użytkownikom salki, a jednocześnie nie ogranicza zbytnio widoku na resztę biura

Lessons learnt

Nie obyło się bez kilku nowych doświadczeń i wniosków na przyszłość. Zdecydowanie więcej pracy i energii zajęły nam prace zw. z demontażem szkła oraz prace elektryczne. Te pierwsze można było przewidzieć, dokładniej analizując sposób montażu witryn szklanych. Natomiast z pracami elektrycznymi tak to już bywa, że faktyczny zakres „wychodzi w praniu”.
Druga lekcja jest taka, żeby zawsze komunikować Klientowi z czym wiążą się dane typy prac i czego powinien się spodziewać. Dla Klientów z największych stołecznych biurowców, są to zazwyczaj oczywiste rzeczy, ponieważ tego typu realizacje odbywają się w ich biurach stosunkowo często i są do nich przyzwyczajeni. Ale i tak nie zaszkodzi przypomnieć. Co konkretnie mamy na myśli? Poinformowanie Klienta, które prace będą głośne, a które ciche, które brudne, a które czyste, kiedy nie można wchodzić na teren prac, bo coś schnie (nawet gdy nie ma w tej chwili żadnych fachowców), itd. W ten sposób unikniemy zaskoczeń i nieporozumień.

Jeśli Twoje biuro wymaga prac zw. z witrynami szklanymi, ściankami czy sufitami g-k, malowaniem, montażem wykładzin dywanowych, to skontaktuj się z nami pisząc maila na firmy@duer.pl. Sprawdź też na fit out Warszawa jakie inne prace remontowe i wykończeniowe przeprowadzamy dla naszych Klientów.

ZAMÓW FACHOWCA