Wentylacja

W wielu domach, obiektach biurowych, ale także zakładach przemysłowych wentylacja mechaniczna jest niezbędna do poprawnej wymiany powietrza w pomieszczeniach, zwiększenia ilości tlenu oraz komfortu przebywania w tych miejscach, a także bezpieczeństwa. Jest to niekiedy niezbędny element wyposażenia obiektu, umożliwiający pozbycie się zanieczyszczeń z powietrza, które mogą zagrażać zdrowiu przebywających wewnątrz pomieszczenia osób.

Wentylacja

Najważniejsze zalety

Istnienie wentylacji w budynku to szereg korzyści, a często także konieczność, by z pomieszczenia można było długo i bezpiecznie korzystać. Nowoczesne budynki lub stare obiekty całkowicie zmodernizowane są bardzo szczelne, dlatego też naturalne możliwości przewietrzania pomieszczeń są bardzo ograniczone. W celu zakładanej wymiany powietrza konieczne jest zainstalowanie dodatkowego systemu.

 

Inną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zneutralizowania nadmiernej wilgoci w budynku, która odpowiada za rozwój drobnoustrojów, w tym bakterii czy pleśni. Wentylacja pozwala utrzymać optymalne warunki w budynku, a możliwość swobodnej regulacji układu ułatwia te możliwości. W ten sposób możliwe jest również ograniczenie przenikania hałasów dobiegających do wnętrza budynku z zewnątrz.

Zakres realizowanych działań

Klienci korzystający z usług firmy Duer mogą liczyć na kompleksowe usługi, obejmujące działania na każdym etapie korzystania z wentylacji. Proponujemy przede wszystkim doradztwo w zakresie optymalnego wykorzystania możliwości, jaką daje instalacja sprzętu. Pomagamy w doborze właściwej lokalizacji oraz najlepszych elementów, dostosowanych do możliwości i potrzeb klientów.

 

Zajmujemy się montażem, a także późniejszym przeglądem i naprawami w ramach serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego wentylacji. Dzięki temu możemy zaproponować fachowe usługi, wykorzystujące w pełni doświadczenie naszych specjalistów w tworzeniu tych systemów.

Podstawowe zasady

Przygotowując zamówienie dla naszych klientów, bierzemy pod uwagę ich oczekiwania pod względem finansowym, dbając o to, aby zastosowany system był oszczędny, a jego użytkowanie nie przekładało się na tworzenie nadmiernych kosztów. Przede wszystkim dbamy jednak o poprawną instalację wszystkich elementów wentylacji mechanicznej, aby była ona szczelna, skuteczna i bezpieczna dla osób przebywających w tych pomieszczeniach.

Montaż wentylacji

Najdogodniejszą opcją jest zaprojektowanie nowego budynku z myślą o umieszczeniu w nim systemu przewietrzania, jednak nie zawsze jest taka możliwość. Fachowcy firmy Duer są w stanie wykonać także właściwy projekt i montaż, gdy takiego komfortu nie ma i trzeba koncepcję dostosować do istniejących warunków.

 

Wykonujemy rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych na wszystkich kondygnacjach budynku. Następnie jest ona podłączana na poszczególnych piętrach, łącznie z zamontowaniem czerpni oraz wyrzutni, które są odpowiedzialne odpowiednio za pobieranie świeżego powietrza z zewnątrz, a także usuwanie zanieczyszczeń poza obszar budynku.

Serwis wentylacji

Klienci z Warszawy, Wrocławia oraz okolic mogą także liczyć na bieżące sprawdzanie poprawności pracy, likwidowanie usterek, a przede wszystkim regularnie wykonywany przegląd instalacji w ramach usług serwisowych. W tym zakresie powinno się przede wszystkim działać zgodnie z zaleceniami producentów wszystkich elementów systemu. W trakcie okresowych kontroli sprawdzany jest, chociażby ciąg w zamontowanych kanałach. Jednym z ważniejszych działań jest sprawdzenie szczelności instalacji oraz właściwego kierunku przepływu powietrza.

Czyszczenie

W ramach prac konwersacyjnych systemu przewietrzania budynku możemy również wykonać jego szczegółowe czyszczenie, które dzięki systematycznym działaniom pozwoli podtrzymać sprawność systemu na wysokim poziomie przez długi czas. Dzięki fachowemu sprzętowi do czyszczenia oraz dezynfekcji kanałów wentylacyjnych możemy zapewnić także lepszą jakość powietrza dla użytkowników obiektu. W trakcie czyszczenia istotne jest również sprawdzenie stanu technicznego systemu, aby móc usunąć wszelkie pojawiające się usterki.