Serwis klimatyzacji

Poprawne działanie urządzeń chłodzących pomieszczenia wymaga regularnego dbania i czyszczenia, szczególnie w przypadku pojawienia się nieprawidłowości w ich pracy. Brak podjęcia takich działań może skutkować zmniejszeniem wydajności pracy systemu, a jednocześnie gromadzeniem się drobnoustrojów, które będą negatywnie wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniu. Firma Duer wykonuje serwis klimatyzacji domowej, biurowej, ale także w obiektach przemysłowych.

Klimatyzacja
Klimatyzacja

Po co wykonywać serwis klimatyzacji?

Regularne prace serwisowe, sprawdzanie prawidłowości działania systemu i ewentualna likwidacja usterek jest jednym z podstawowych warunków przedłużenia dokumentów gwarancyjnych. Ważniejszym dla klienta powodem powinna być jednak czystość powietrza, sprawność instalacji, która bez regularniej kontroli może być nieefektywna. W ten sposób można także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, który wystąpić może w przypadku zalegania we wnętrzu urządzenia zanieczyszczeń.

Podstawowe działania

W ramach usług serwisowych klimatyzacji specjaliści firmy Duer przede wszystkim mogą wykonywać czyszczenie, przegląd całego systemu, a także ewentualną naprawę pojawiających się w trakcie eksploatacji usterek. Dzięki temu można usunąć wszelkie nieprawidłowości w codziennej pracy i przywrócić stabilne działanie.

 

Szczególnie istotne jest zgłoszenie takiej chęci w okresie wiosennym, przed rozpoczęciem sezonu letniego, w którym z reguły klimatyzacja jest wykorzystywana z największą intensywnością. Wskazane jest jednak korzystanie z usług serwisowych co najmniej dwukrotnie w ciągu roku, również jesienią, gdy czas największych upałów i wzmożonego użytkowania klimatyzacji w domach, biurach, a także innych obiektach przeminie.

Czyszczenie urządzeń

Proponujemy naszym Klientom w ramach serwisu klimatyzacji czyszczenie urządzeń, w tym przede wszystkim mycie filtra oraz całego parownika i skraplacza. Używamy do tego zarówno specjalistycznego sprzętu, jak i fachowych środków bakteriobójczych oraz dezynfekujących. W ten sposób możliwe jest usunięcie zalegających bakterii, grzybów czy kurzu i zapobiegnięcie ich dalszemu rozwijaniu się, co mogłoby się przełożyć na nieprzyjemny zapach oraz gorszą jakość powietrza w pomieszczeniu.

Przegląd systemu

Oprócz czyszczenia i dezynfekcji wszelkich narażonych na rozwijanie się drobnoustrojów elementów wykonujemy również działania przeglądowe, dzięki którym możliwe jest sprawdzenie poprawności funkcjonowania wszystkich elementów systemu klimatyzacji, właściwej temperatury, a także zweryfikowanie obecności zanieczyszczeń oraz ewentualnych usterek, które będzie trzeba naprawić. Ważna jest także szczelność systemu, ale również poprawność jego mocowania.

Bezpieczeństwo

Profesjonalny serwis klimatyzacji to wydajność systemu i komfort funkcjonowania całego układu schładzania pomieszczeń. Daje to również bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie w przypadku kontroli prawidłowego działania instalacji elektrycznej, której niewłaściwe funkcjonowanie mogłoby przełożyć się na również na zagrożenie dla zdrowia, nie tylko ze względu na niekorzystny wpływ na drogi oddechowe rozwijających się drobnoustrojów.

Najważniejsze atuty działalności

Doświadczenie oraz wysokie kompetencje pracowników firmy Duer to nie jedyne atuty, którymi możemy się pochwalić. Innymi korzyściami, wiążącymi się ze skorzystaniem z naszych usług, jest również szybki kontakt w celu omówienia warunków współpracy i szczegółów zlecenia. Chętnie zaproponujemy usługę stałego, cyklicznego serwisu klimatyzacji, która pozwoli regularnie dbać o sprawność Państwa systemu. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów sporym ułatwieniem może być możliwość skontaktowania się z naszymi fachowcami przez całą dobę.

 

We wszelkich realizowanych usługach, w tym także serwisie klimatyzacji, dbamy o punktualność, gdyż szanujemy cenny czas naszych klientów, starając się przy zachowaniu wymaganej jakości w jak najszybszym terminie realizować wszystkie zamówienia. Poza tym, w przypadku usług wykonywanych po zakończeniu właściwego sezonu zapewniamy korzystne promocje na oferowane usługi.