Rekuperacja

Nowoczesnym i energooszczędnym rozwiązaniem, łączącym w sobie regulację powietrza w budynku z jego ogrzewaniem jest rekuperacja. Rozwiązanie to spełnia klasyczną funkcję wentylacji, usuwając zanieczyszczone powietrza z wnętrza obiektu i jednocześnie dostarcza do niego świeże, które zostaje przefiltrowane z będących w nim zanieczyszczeń. Najważniejszą innowacją jest jednak możliwość odzysku ciepła poprzez wykorzystanie w tym celu usuwanego, ciepłego powietrza z wnętrza budynku.

Rekuperacja
Klimatyzacja

Korzyści z wykorzystywania rekuperacji

Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie ze względu na zróżnicowanie zalet, którymi rekuperacja się charakteryzuje. Dzięki temu można uzyskać stały dopływ świeżego powietrza, które jest wolne od zanieczyszczeń. Wpływa to komfortowo na samopoczucie przebywających wewnątrz osób. To szczególnie istotne dla osób cierpiących na alergie, dla których zanieczyszczenia powietrza mogą mieć negatywne przełożenie na stan zdrowia. W ten sposób można także pozbyć się nadmiernej wilgoci, której obecność może przekładać się na rozwój bakterii oraz zanieczyszczeń w obiekcie.

 

Jest to także możliwość uzyskania sporych oszczędności finansowych, zarówno w zakresie wentylacji, jak i ogrzewania budynku. Montaż rekuperacji to opcja, która jest w stanie ograniczyć rachunki w tym zakresie o połowę dotychczasowych kosztów. Umożliwia to korzystanie między innymi z urządzeń grzewczych o mniejszych parametrach, co będzie wiązało się z ich niższą ceną zakupu.

 

Innymi zaletami realizowanej przez firmę Duer usługi montażu rekuperacji jest możliwość wykorzystania tych systemów do wszechstronnych rodzajów obiektów. Możemy zaoferować zainteresowanym naszymi działaniami klientom z Warszawy i Wrocławia urządzenia, które będą jedynie w niewielkim zakresie generować hałas, co nie będzie wpływać na komfort przebywania w obiekcie. Proponujemy także rozwiązania zróżnicowane pod względem kosztów eksploatacyjnych, dostosowanych do możliwości osób zainteresowanym skorzystaniem z rekuperacji.

 

Daje ona także kilka bardzo praktycznych możliwości, w tym brak konieczności narażenia użytkowników budynku na przeciągi – instalacja rekuperacji pozwala na uniknięcie konieczności otwierania okien, by dostarczyć świeże powietrze do wnętrza. Przez zamknięte okna nie przedostaną się do budynku także na przykład utrudniające codzienne funkcjonowanie owady, zwłaszcza komary czy muchy. Przy pracującej rekuperacji ich możliwości przeniknięcia do obiektu będą mocno ograniczone.

Montaż rekuperacji

Fachowcy firmy Duer realizują kompleksowe usługi z zakresu różnych typów wentylacji, a należy do nich również montaż rekuperacji. Polega on na zainstalowaniu jednostki sterującej, a także umieszczeniu w przestrzeni obiektu kanałów wentylacyjnych. Konkretny sposób lokalizacji poszczególnych elementów jest zależny od kilku czynników, w tym chociażby rozkładu pomieszczeń czy rodzaju użytych przewodów z uwzględnieniem materiałów, które zostały użyte do ich produkcji. Pewność realizowanych działań jest potwierdzana certyfikatami, którymi mogą się pochwalić nasi pracownicy.

Prace serwisowe

System ten wymaga regularnej konserwacji, czyszczenia i weryfikacji poprawności swojego funkcjonowania. Służy temu serwis rekuperacji, który powinien być wykonywany co najmniej raz w roku. Podstawowym działaniem jest usunięcie zalegających zanieczyszczeń ze wszystkich urządzeń. Dotyczy to zarówno centrali, wymienników ciepła, jak i wyrzutni. Konieczne jest także szczegółowe zbadanie drożności wszystkich kanałów oraz ich szczelności. W ten sposób można zweryfikować poprawną pracę systemu, zdiagnozować ewentualne usterki, a następnie je zlikwidować.

Możliwości zastosowania

Rekuperacja jest systemem, którego właściwości można wykorzystać w wielu rodzajach obiektu. Polecamy nasze usługi przede wszystkim właścicielom domów jednorodzinnych oraz innych budynków mieszkalnych, a także osobom korzystającym z pomieszczeń biurowych. To także rozwiązanie, które może być stosowane w obiektach użyteczności publicznej, ale też budynkach z branży hotelowej czy w lokalach o charakterze usługowym.