Klimatyzatory przysufitowe

W miejscach, w których mamy do czynienia z wysokim poziomem sklepienia, bardzo dobrym rozwiązaniem są klimatyzatory przysufitowe. W większości takich pomieszczeń uzyskanie równomiernego poziomu ciepła czy chłodu nie jest konieczne, dlatego też korzystne jest zastosowanie opisywanej opcji.

Klimatyzacja przysufitowa
Klimatyzacja przysufitowa

Najważniejsze korzyści

Klimatyzatory przysufitowe to najlepsza propozycja, która sprawdza się w przypadku chęci zastosowania urządzeń chłodzących do pomieszczeń charakteryzujących się bardzo dużą wysokością. Wówczas wskazana instalacja osiąga zakładaną temperaturę jedynie w dolnych partiach pomieszczeń, które są intensywnie wykorzystywane. Z kolei brak konieczności chłodzenia czy grzania wyższych poziomów, co byłoby w tej sytuacji całkowicie zbędnym zadaniem, pozwala uzyskać oszczędności na wykorzystaniu mocy grzewczej.

Brak przeciągów

Sposób funkcjonowania klimatyzatorów przysufitowych sprawia, że w trakcie ich działania nie powstają kłopotliwe dla zdrowia, a jednocześnie niekomfortowe przeciągi. Efekt ten jest rezultatem budowy urządzenia oraz sposobu jego działania, dzięki któremu powietrze jest z niego wyrzucane ze sporą prędkością, po czym ono zwalnia i jest w rozprowadzeniu na tyle równomiernie, aby móc zapobiec powstawaniu przeciągów. Ich powstawanie bywa niekorzystne dla zdrowia i może być przyczyną rozwijania się infekcji, dlatego warto się przed nimi ustrzec, do czego przyczynią się klimatyzatory przysufitowe.

Sposób montażu

W przypadku klimatyzatorów przysufitowych istotne jest miejsce ich instalacji, które w tej kategorii urządzeń chłodzących jest wykonywane przy stropie pomieszczenia. W przypadku wysokich lokali, w których są one z reguły stosowane, dostępna jest odpowiednia ilość miejsca, ale jednocześnie ich montaż nie zaburzy wyglądu pomieszczenia. Możliwa do wykorzystania przestrzeń sprawi, że zainstalowany sprzęt nie będzie zbytnio rzucał się w oczy, co z reguły jest bardzo istotną właściwością dla właścicieli.

Inne informacje

Warto także wspomnieć, że podczas stosowania klimatyzatorów przysufitowych ich sposób działania może przełożyć się na generowanie większej ilości hałasu niż w przypadku innych, popularnych urządzeń, w tym przede wszystkim klimatyzatorów ściennych. Wynika to chociażby z wprawienia w ruch powietrza z większą prędkością, aby mogło ono przebyć dostępną przestrzeń. Można je także w dość uniwersalny sposób montować, gdyż budowa urządzenia pozwala na umieszczenie sprzętu w wygodnym miejscu na suficie pomieszczenia.

Zastosowanie

Ze względu na sposób montażu oraz swoje właściwości z reguły klimatyzatory przysufitowe stosuje się w pomieszczeniach o przeznaczeniu przemysłowym czy usługowym, ale także biurowym. Wówczas przestrzeń pokoju sprawia, że świetną opcją są właśnie urządzenia dostosowane do miejsc, w których przebywa duża liczba osób, których komfort oraz bezpieczeństwo zostanie zachowane. Z tego powodu to bardzo dobra opcja do wykorzystania na przykład w salach konferencyjnych czy innych miejscach, w których odbywają się szkolenia, kursy czy warsztaty.