Klimatyzatory przypodłogowe

Jednym z najpopularniejszych urządzeń typu split, wykorzystywanych w różnych rodzajach obiektów, są klimatyzatory przypodłogowe. Standardowo, w każdym systemie należącym do tej kategorii za poprawną pracę odpowiadają dwa urządzenia, parownik oraz sprężarka, które umiejscowione są odpowiednio wewnątrz oraz na zewnątrz budynku.

 

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia przypodłogowe umieszcza się najczęściej w dolnej przestrzeni pomieszczenia, a miejsce lokalizacji wpływa na to, że można je łatwo zamontować, a zarazem ukryć przed wzrokiem innych osób. Z tego powodu też stosuje się je przede wszystkim w lokalach o mniejszej powierzchni, w których inne opcje, charakteryzujące się większymi rozmiarami, nie będą tak dobrze komponowały się z otoczeniem.

Klimatyzacja przypodłogowa
Klimatyzacja przypodłowa

Największe korzyści

Klimatyzatory przypodłogowe to rozwiązania w klimatyzacji, które cechują się przede wszystkim uniwersalnością. Ich niewielkie kształty, które przekładają się na małą, a co za tym idzie oszczędną moc grzewczą, sprawiają, że można je ulokować w różnych miejscach pomieszczenia. Wpływają na to też ich rozmiary. Przede wszystkim umieszcza się je przy podłodze, choć w tym zakresie użytkownicy mają większą dowolność – w przypadku takiej chęci można je również zainstalować w innym miejscu.

Inne możliwości

Możliwość skutecznego zamaskowania we wnękach lub innych niewidocznych miejscach to nie jest jedyny czynnik wpływający na brak konieczności eksponowania klimatyzatorów przypodłogowych w pomieszczeniu. Wpływa na to również ich cicha praca, która eliminuje powstawanie uciążliwego hałasu. W zależności od wyboru konkretnego urządzenia możliwe jest wykorzystanie sprzętu, który będzie posiadał jedynie standardową funkcję chłodzenia, jak i rozbudowane urządzenia, których funkcjonalność obejmuje również grzanie w okresie zimowym.

Sposób montażu

Zainstalowanie sprawnego i wydajnego klimatyzatora przypodłogowego wiąże się z koniecznością wykonania pomiarów. Dzięki temu możliwe jest później zamontowanie wszystkich instalacji zasilających oraz chłodzących pomieszczeń. Końcowym etapem działania jest podłączenie jednostek wewnętrznych oraz zewnętrznych, a także przeprowadzenie próby sprawności całej instalacji. Wejdź na duer.pl/klimatyzacja/warszawa/montaz/ i zleć montaż klimatyzacji fachowcom.

Zastosowanie

Uniwersalność klimatyzatorów przypodłogowych powoduje, że można je użytkować w różnych typach pomieszczeń. Jak już zostało to opisane, ich funkcjonalność sprawdza się szczególnie w miejscach o niewielkiej dostępnej przestrzeni. Opisywana opcja pod względem wyglądu urządzenia jest zbliżona do standardowego grzejnika.

 

Przydają się chociażby w lokalach usługowych, ale także w domach czy biurach. Można je wykorzystywać w restauracjach, ale też serwerowniach, czyli miejscach, w których ciepło jest generowane w zwiększonej ilości. To opcja, która ma swoje zastosowanie również w przypadku skośnych dachów w pomieszczeniach.

 

Dzięki swoim cechom można je swobodnie stosować w miejscach, w których inne rodzaje klimatyzatorów nie będą mogły zostać użyte ze względów możliwości przestrzennych, a także zastosowanej koncepcji aranżacji wnętrz. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem są właśnie klimatyzatory przypodłogowe.