Klimatyzatory naścienne

Wśród najczęściej wykorzystywanych urządzeń chłodzących przez klientów wymienić należy klimatyzatory naścienne. Jest to jeden z typów sprzętów typu split, których zaletą jest między innymi niewielki rozmiar, dzięki czemu można je umieścić w różnych miejscach. Ta uniwersalność jest jedną z przyczyn, dla których cieszą się one sporą popularnością wśród klientów.

Klimatyzacja split
Klimatyzator ścienny

Podstawowa charakterystyka

Klimatyzatory naścienne charakteryzują się przede wszystkim odmienną od innych urządzeń chłodzących budową. Są one montowane na ścianie, dlatego też odznaczają się wszechstronnością związaną z lokalizacją ich montażu. Dzięki temu też cała instalacja, która od jednostki wewnętrznej jest doprowadzana do sprężarki położonej poza budynkiem, może zostać w łatwy i zarazem niewidoczny sposób zamontowana w pomieszczeniu. Są one poprowadzone przez ściany, dlatego też nie utrudniają funkcjonowania i wykorzystywania w tym celu drzwi czy okien.

 

Sporą zaletą użytkowania klimatyzatorów naściennych jest znaczne ograniczenie hałasu emitowanego przez system, a szczególnie sprężarkę. Wpływa na to umiejscowienie jednostki zewnętrznej, która zlokalizowana jest poza wnętrzem budynku.

Inne korzyści

Zalet klimatyzatorów naściennych jest znacznie więcej, a można do nich zastosować także większą efektywność sposobu jego działania. Wynika ona przede wszystkim z miejsca, w którym są one montowane. Dokonuje się tego najczęściej w górnych warstwach pomieszczenia, dzięki czemu w naturalny sposób chłodne powietrze, które jest wytwarzane przez parownik, schodzi w dół, ochładzając praktycznie całą dostępną przestrzeń lokalu.

 

Ich dobra kompozycja z otoczeniem to zasługa dostępności ciekawych propozycji pod względem estetyki, dzięki której można je umieszczać w miejscach, które są bardzo dobrze widoczne dla przybywających osób. Sprzyja temu również ich kompaktowe, niewielkie rozmiary, dzięki czemu można je swobodnie wpasować do pomieszczeń o różnorodnej wielkości.

Uniwersalność w zastosowaniu

Spora wszechstronność w możliwościach wykorzystania to kolejny element charakterystyki klimatyzatorów naściennych. Można je swobodnie wykorzystywać przede wszystkim do różnych typów obiektów, zarówno mieszkalnych, jak i biurowych. W przypadku pierwszej z tych opcji można je zastosować również do wielu pomieszczeń domowych, w tym przede wszystkim takich, w których przebywa się najczęściej – można wśród nich wskazać salon czy sypialnię. Przydają się one również w kuchni, w której dochodzi do sporej wymiany aromatów oraz powstawania gorącego powietrza, które wymaga schłodzenia dla komfortu przebywających w nich osób. Umożliwić to mogą właśnie klimatyzatory naścienne.

Dostępne urządzenia

W ramach przygotowanej oferty montażu klimatyzacji przez firmę Duer możliwe jest nabycie popularnych, a jednocześnie solidnych, funkcjonalnych i prostych w obsłudze urządzeń. Należą do nich na przykład klimatyzatory naścienne firmy Gree z serii LOMO ECO czy LUXURY, a także AMBER Standard czy sprzęt firmy Chigo w wersji White PRO lub Black PRO.