Klimatyzatory naścienne

Wśród najczęściej wykorzystywanych urządzeń chłodzących przez klientów wymienić należy klimatyzatory naścienne. Jest to jeden z typów sprzętów typu split, których zaletą jest między innymi niewielki rozmiar, dzięki czemu można je umieścić w różnych miejscach. Ta uniwersalność jest jedną z przyczyn, dla których cieszą się one sporą popularnością wśród klientów w Warszawie.

Klimatyzacja split
Klimatyzator ścienny

Podstawowa charakterystyka

Klimatyzatory naścienne charakteryzują się przede wszystkim odmienną od innych urządzeń chłodzących budową. Klimatyzatory montowane są na ścianie, dlatego też odznaczają się wszechstronnością związaną z lokalizacją ich montażu. Dzięki temu też cała instalacja, która od jednostki wewnętrznej jest doprowadzana do sprężarki położonej poza budynkiem, może zostać w łatwy i zarazem niewidoczny sposób zamontowana w pomieszczeniu. Są one poprowadzone przez ściany, dlatego też nie utrudniają funkcjonowania i wykorzystywania w tym celu drzwi czy okien.

 

Sporą zaletą użytkowania klimatyzatorów naściennych jest znaczne ograniczenie hałasu emitowanego przez system, a szczególnie sprężarkę. Wpływa na to umiejscowienie jednostki zewnętrznej, która zlokalizowana jest poza wnętrzem budynku.

Inne korzyści

Zalet klimatyzatorów naściennych jest znacznie więcej, a można do nich zastosować także większą efektywność sposobu jego działania. Wynika ona przede wszystkim z miejsca, w którym są one montowane. Dokonuje się tego najczęściej w górnych warstwach pomieszczenia, dzięki czemu w naturalny sposób chłodne powietrze, które jest wytwarzane przez parownik, schodzi w dół, ochładzając praktycznie całą dostępną przestrzeń lokalu.

 

Ich dobra kompozycja z otoczeniem to zasługa dostępności ciekawych propozycji pod względem estetyki, dzięki której można je umieszczać w miejscach, które są bardzo dobrze widoczne dla przybywających osób. Sprzyja temu również ich kompaktowe, niewielkie rozmiary, dzięki czemu można je swobodnie wpasować do pomieszczeń o różnorodnej wielkości.

Uniwersalność w zastosowaniu

Spora wszechstronność w możliwościach wykorzystania to kolejny element charakterystyki klimatyzatorów naściennych. Można je swobodnie wykorzystywać przede wszystkim do różnych typów obiektów, zarówno mieszkalnych, jak i biurowych. W przypadku pierwszej z tych opcji można je zastosować również do wielu pomieszczeń domowych, w tym przede wszystkim takich, w których przebywa się najczęściej – można wśród nich wskazać salon czy sypialnię. Przydają się one również w kuchni, w której dochodzi do sporej wymiany aromatów oraz powstawania gorącego powietrza, które wymaga schłodzenia dla komfortu przebywających w nich osób. Umożliwić to mogą właśnie klimatyzatory naścienne.

Dostępne urządzenia

W ramach przygotowanej oferty montażu klimatyzacji przez firmę Duer możliwe jest nabycie popularnych, a jednocześnie solidnych, funkcjonalnych i prostych w obsłudze urządzeń. Należą do nich na przykład klimatyzatory naścienne firmy Gree z serii LOMO ECO czy LUXURY, a także AMBER Standard czy sprzęt firmy Chigo w wersji White PRO lub Black PRO.