Klimatyzatory kasetonowe

Kilka zalet, w tym możliwość równomiernego rozprowadzania powietrza w pomieszczeniu, a także skutecznego ukrycia instalacji dają klimatyzatory kasetonowe. Jest to rozwiązanie, którego najlepszym zastosowaniem jest wykorzystywanie w przypadku posiadania sufitu podwieszanego. W ten sposób można skutecznie ukryć całą instalację.

Klimatyzacja kasetonowa
Klimatyzacja kasetonowa

Najważniejsze elementy charakterystyki

Możliwość ukrycia klimatyzatorów kasetonowych w podwieszanym suficie to efekt stworzenia urządzenia o niewielkiej wysokości, a także dodatkowej maskownicy, mającej ukryć cały sprzęt w przestrzeni sufitu pomieszczenia. Dzięki temu jest to rozwiązanie, które z powodzeniem można wykorzystywać w przypadku chęci wyeksponowania innych elementów wystroju budynku, co jednocześnie nie zaburzy funkcjonowania systemu chłodzenia.

Inne korzyści klimatyzatorów kasetonowych

Oprócz wspomnianej już estetyki inną z istotnych zalet wykorzystania tego rodzaju systemu jest jego uniwersalność, gdyż sposób montażu sprawia, że można go wykorzystywać w wielu rodzajach budynków oraz pomieszczeń. To także urządzenie, którego praca przekłada się na niewielki hałas, dlatego funkcjonowanie klimatyzatorów kasetonowych jest komfortowe dla otoczenia.

Możliwości zastosowania

Opcji wykorzystania klimatyzatorów kasetonowych jest wiele, a ich zalety sprawdzają się w pomieszczeniach o zróżnicowanej wysokości oraz wielkości dostępnej przestrzeni. Wśród przykładowych zastosowań tego rodzaju instalacji wymienić można chociażby centra handlowe czy lokale gastronomiczne. To ciekawe rozwiązanie, które jest wykorzystywane również w przypadku pomieszczeń biurowych. Takie typy urządzeń spotkać można także w przypadku wielu obiektów użyteczności publicznej.

Wszechstronne wykorzystywanie

Klimatyzatory kasetonowe, a także inne urządzenia chłodzące należące do kategorii split posiadają zróżnicowane funkcje, przez co można je swobodnie wykorzystywać przez cały rok. Zapewnia to uzyskanie optymalnej temperatury nie tylko w okresie letnim, gdy panują wysokie temperatury. To także wszechstronna instalacja, której możliwości przydają się także zimą, gdyż pozwalają one na grzanie w trakcie panowania chłodnej aury.

Dodatkowe funkcje

Klimatyzatory kasetonowe mogą być również wyposażone w liczne dodatkowe możliwości, które usprawniają ich pracę i zwiększają wydajność funkcjonowania mechanizmu chłodzącego. W tym celu coraz więcej urządzeń wyposażonych jest w opcje automatyzacji pracy. W ten sposób możliwe jest wykorzystywanie bezprzewodowego sterowania systemem, a także wprowadzenia cyklicznie pracujących urządzeń. Jest to ważne również ze względu na miejsce montażu, gdyż instalacja umieszczona w suficie na dużej wysokości może stanowić znaczne utrudnienie dla bieżącego dostępu.

 

Możliwości kontrolowania stanu aury w pokoju mogą być zwiększone przez zastosowanie czujników temperatury czy wilgotności. To także opcja, której funkcjonalność pozwala na uzyskanie zmniejszonego zużycia energii, a co za tym idzie, większych oszczędności finansowych.