Klimatyzacja do domu

Ocieplenie klimatu przekłada się w Polsce na coraz większą liczbę gorących dni w ciągu roku, co sprawia, że zwiększa się zapotrzebowanie na urządzenia do chłodzenia pomieszczeń. Wobec tych zmian nie jest dziwne, że coraz więcej klientów decyduje się na skorzystanie z możliwości zamontowania klimatyzacji do domu, wiążącej się ze sporym komfortem w codziennym funkcjonowaniu.

Klimatyzacja
Klimatyzacja

Korzyści dla użytkowników budynku

Przede wszystkim klimatyzacja dla domu to możliwość zwiększenia wygody dla jego użytkowników, a dzięki temu lepszy wypoczynek w swoim czasie wolnym od obowiązków zawodowych oraz innych zobowiązań. Jest to efektem nie tylko niższej, przyjemnej temperatury dla osób przebywających w pomieszczeniach. Stosowanie klimatyzacji dla domu to również możliwość poprawienia jakości powietrza i usunięcia z niego zanieczyszczeń. Jest to bardzo istotne również ze względu na powszechność problemów alergicznych w społeczeństwie, pomagając tym samym usunąć kurz z powietrza.

 

Innym istotnym parametrem klimatyzacji domowej, poprawiającej codzienny komfort domowników, jest również utrzymywanie wilgotności na właściwym, korzystnym dla zdrowia poziomie, a jednocześnie usuwanie nadmiernej ilości wody z powietrza. Jest to też rozwiązanie, które w miarę możliwości jest polecane osobom o wielu powszechnych dolegliwościach zdrowotnych, chociażby zmagającym się z problemami kardiologicznymi bądź oddechowymi. Dzięki temu mogą one złagodzić objawy, które wywołuje u nich wysoka temperatura powietrza i spora wilgotność.

 

Obecne systemy posiadają znacznie więcej funkcji, pełniąc równocześnie istotną rolę także w okresie zimowym. System ten może wówczas wykonywać odwrotne zadania, czyli ogrzewać budynek, co jednocześnie nie wiąże się z dużymi rachunkami energetycznymi. To skuteczne rozwiązanie w okresie, gdy potrzebne jest tylko niewielkie dogrzanie pomieszczeń. Wówczas wykorzystywanie klimatyzacji zamiast standardowej instalacji grzewczej przełoży się na korzyści finansowe. W ten sposób możemy wydajnie korzystać z tych urządzeń przez cały rok.

Sposób montażu

W trakcie realizowania instalacji klimatyzacji do domu kierujemy się najważniejszymi zasadami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dobrej wydajności, maksymalnego komfortu domowników oraz bezpieczeństwa. W tym celu montaż wykonuje się przeważanie przy suficie, bez bezpośredniego narażania użytkowników na wpływ zimnego powietrza oraz uzyskując tym samym łatwą możliwość naprawienia ewentualnych usterek czy wykonywania prac przeglądowych.

Najważniejsze typy urządzeń

Dwoma najczęściej użytkowanymi w warunkach domowych typami sprzętów chłodzących są urządzenia przenośne, a przede wszystkimi najpopularniejsze i skuteczniejsze klimatyzatory split. Innym sposobem podziału może być lokalizacja, w której zostanie on zamontowany, w przypadku jeśli nie będzie to sprzęt mobilny. Najczęściej wybierane są w tej sytuacji klimatyzatory naścienne, przysufitowe czy przypodłogowe.

Możliwość aranżacji wnętrza

Dla niektórych osób obawą przed zamontowaniem klimatyzacji do domu mogą być względy wizualne, wiążące się z tym, że instalacja takiego systemu zaburzy istniejącą aranżację. Tymczasem duża liczba dostępnych propozycji i ciekawa estetyka wielu z nich sprawia, że każdy klient znajdzie opcję, która będzie harmonijna z innymi elementami domowego wnętrza. Taka charakterystyka jest szczególnie często zauważalna w przypadku klimatyzatorów ściennych, których małe rozmiary i miejsce montażu sprawia, że łatwiej jest je wkomponować w wystrój pomieszczenia.

Profesjonalne doradztwo

Dla klientów z Warszawy, Wrocławia oraz okolic możemy zaproponować nie tylko usługi montażowe i serwisowe, ale także fachowe porady w zakresie wyboru optymalnej urządzenia, najlepszego miejsca montażu, a także wszelkich innych wątpliwości, które pojawią się przed rozpoczęciem prac. Firma Duer świadczy usługi w oparciu o wiedzę i kwalifikacje specjalistów, których kompetencje potwierdzane są wieloletnim doświadczeniem, a także certyfikatami czy wprowadzonymi standardami pracy.