Fachowcy Wrocław

Duer we Wrocławiu już miesiąc! Jak sprawdzają się nasi fachowcy?

Duer Wrocław

13 lutego 2020, dokładnie w drugą rocznicę działania Duera w Warszawie, uruchomiliśmy nasze usługi dla klientów z Wrocławia. Czas szybko leci! Właśnie minął miesiąc odkąd Wrocławianie mogą szukać rzetelnych fachowców na naszej platformie. Jakie mamy wnioski i obserwacje z pierwszych 30 dni?

 

Na start kilkunastu Duerów na platformie

 

Zacznijmy od samego początku, czyli skąd wzięli się pierwsi Wrocławscy Duerzy. Proces ich rekrutacji wyglądał w następujący sposób:

  • Fachowcy zainteresowani współpracą z Duerem rejestrowali się na platformie. Choć szukaliśmy w szczególności hydraulików, to rejestrować można było się również w kategoriach takich jak: elektryk, złota rączka, naprawa AGD, montaż mebli i sprzętów, remonty, wykończenia, malowanie i kilku innych
  • Nasz szef ekip kontaktował się z fachowcami celem weryfikacji ich doświadczenia, umiejętności i wiedzy, a jeśli weryfikacja zakończyła się pomyślnie, to zapraszał ich na spotkanie na żywo z Zespołem Duera
  • Na spotkaniu w szczegółach opowiedzieliśmy fachowcom o tym, jak działa serwis Duer.pl. Dowiedzieli się też, jak wygląda nasza współpraca z klientami firmowymi. Przedstawiliśmy im nasze typowe realizacje, czyli np. modernizacje biur, malowanie salek konferencyjnych czy też składanie mebli biurowych. Na takich spotkaniach zawsze mamy okazję lepiej poznać danego fachowca i podjąć decyzję, czy chcemy z nim rozpocząć współpracę.
  • Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji, aktywowaliśmy konto w serwisie Duer.pl wybranym fachowcom. Od tamtej pory nowi Duerzy mogli wysyłać oferty w odpowiedzi na zlecenia Klientów z Wrocławia.

 

Dlaczego mamy taki długi proces rekrutacji Duerów?

 

O tym, dlaczego stawiamy na jakość a nie ilość, możesz przeczytać tu. W skrócie: wiemy, że dzięki wysiłkowi włożonemu w wybranie absolutnie najlepszych specjalistów w swoim fachu, możemy dostarczyć naszym klientom naprawdę wyjątkowe (szczególnie jak na tę branżę!) usługi. W Warszawie takie podejście się bardzo sprawdza, więc zamierzamy je utrzymać we Wrocławiu.

Jaki mamy wniosek z pierwszego procesu rekrutacyjnego we Wrocławiu? Tak jak i w Warszawie, profesjonalni hydraulicy, elektrycy i inni specjaliści są na wagę złota! Spośród setek rejestracji, tyko kilkunastu fachowców zostało Duerami. To dużo czy mało? Według nas idealnie! Specjaliści, którzy jako pierwsi dołączyli do Wrocławskiego Duera to rzetelni i godny zaufania fachowcy, a przy tym komunikatywni, terminowi i po prostu mili. A takich jak widać jest mało, bez względu na lokalizację.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zaprosić jednego z Wrocławskich Duerów do udzielenia nam wywiadu takiego, jaki udzielił nam Duer Artur z Warszawy.

 

Duże zapotrzebowanie szczególnie na usługi hydrauliczne

 

Pierwsze zlecenia zamieszczone na platformie to głównie wyzwania hydrauliczne, takie jak cieknący kran czy zepsute WC. Ciekawe czy lista najpopularniejszych usterek hydraulicznych we Wrocławiu będzie podobna do Warszawskiej!

Obok hydrauliki, pojawiło się sporo wyzwań złotorączkowych, związanych z przykręceniem karniszy, naprawą rolet czy też innymi prostymi naprawami. Dostaliśmy też pierwsze zapytania dotyczące montażu klimatyzacji oraz jedno zgłoszenie związane z przeglądem klimatyzacji. Nie zabrakło też zapytań remontowych i wykończeniowych. Wrocławianie szukali w lutym i marcu na Duerze ekip do budowy ścianek g-k, malowania ścian w mieszkaniu, a także kompleksowego remontu domu. Na zlecenia z tych kategorii było najwięcej ofert, więc mamy nadzieję, że Klienci mieli z czego wybierać!

 

Zainteresowanie ofertą Duera dla firm

 

Podobnie jak w Warszawie, również we Wrocławiu wychodzimy na przeciw oczekiwaniom zabieganych office manager’ów i dyrektorów administracji. Służymy im fachowym wsparciem technicznym, realizując ich zlecenia w najwyższej jakości.
Nasi pierwsi Klienci firmowy we Wrocławiu to… nasi Klienci z Warszawy, którzy mają swoje biura lub prowadzą swoje biznesy również we Wrocławiu. Już niedługo pochwalimy się Wam jakimiś case studies!

Dostaliśmy też szereg zapytań od zarządców najmem, spółdzielni mieszkaniowych oraz właścicieli lokali usługowych. Oni też doceniają wartość jaką może przynieść im współpraca z Duerem!

 

Expaci we Wrocławiu z tymi samymi wyzwaniami co expaci w Warszawie

 

Duer.pl wystartował jako serwis dla klientów polskojęzycznych. Po kilku miesiącach zauważyliśmy, że zapotrzebowanie na usługi fachowców jest niemniejsze wśród obcokrajowców. Liczba wyszukań haseł takich jak „handyman Warsaw” czy „plumber Wrocław” jest prawie tak wysoka jak „fachowcy Wrocław” ;).

Ale obcokrajowcy we Wrocławiu muszą uzbroić się w cierpliwość. Na razie mamy bardzo mało Duerów biegle posługujących się językiem angielskim. Z doświadczenia wiemy, że jest to warunek konieczny udanej realizacji. Jak tylko rozkręcimy nasz serwis dla klientów polskojęzycznych i co najmniej podwoimy szeregi Duerów, to zaczniemy przygotowania do obsługi expatów na najwyższym poziomie.

Zapraszamy na www.duer.pl a także do śledzenia aktualności na naszym fanpage’u na facebook’u!

ZAMÓW FACHOWCA