Ozonowanie

Dezynfekcja ozonem – nowa usługa Duera w czasach koronawirusa

Ozonowanie

Ozonowanie, czyli dezynfekcja ozonem, to usługa obecna na polskim rynku od wielu, wielu lat. Korzystają z niej klienci chcący pozbyć się przykrych zapachów, na przykład spalinizny, klejów czy odchodów zwierzęcych.

 

Ozonowanie realizowane może być również celem pozbycia się wirusów, bakterii czy innych drobnoustrojów, ponieważ jest to bardzo skuteczna metoda eliminacji wyżej wymienionych. I właśnie dlatego, w obliczu epidemii COVID-19, drastycznie wzrasta zapotrzebowanie na usługi ozonowania. Koronawirus, jak każdy wirus, jest skutecznie zwalczany podczas zabiegu dezynfekcji ozonem. Zachęcamy do lektury tekstu, w którym opisujemy, dlaczego wprowadziliśmy ozonowanie do portfolio naszych usług (duer.pl/ozonowanie), przedstawiamy zastosowanie tej metody, proces, korzyści i wiele innych aspektów.

Ozonowanie: podstawowe informacje

Ozonowanie to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających. Skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby. Już nawet po 60 minutach uzyskujemy świeże i czyste powietrze w pomieszczeniu i w pełni można z niego korzystać. Ozonowanie usuwa bakterie gnilne i przeciwdziała zakażeniom.
Ozon znajduje zastosowanie do deakaryzacji, dezynfekcji oraz dezodoryzacji obiektów, pomieszczeń, systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych, wind, klatek schodowych, samochodów służbowych, itd.

W obliczu epidemii koronawirusa, wdrożyliśmy ofertę na usługi ozonowania lokali biurowych, usługowych, zapleczy, magazynów, pomieszczeń, klatek schodowych, wind, fabryk, a także mieszkań i domów na terenie całej Polski. Chętnie przygotujemy ofertę dotyczącą obiektów tu niewymienionych.
Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. W obydwu przypadkach, zachęcamy do składania zapytań w następujących sytuacjach:

 • W pomieszczeniu przebywała osoba, u której został zdiagnozowany koronawirus
 • Mamy podejrzenie, że w pomieszczeniu mogła przebywać osoba, która jest zarażona COVID-19
 • Chcemy zrealizować zabieg profilaktyczny (np. przed powrotem pracowników do miejsca pracy z trybu pracy zdalnej)
 • Chcemy oczyścić pomieszczenie z wszelkiego rodzaju wirusów, bakterii, roztoczy, grzybów, pleśni, itd.
 • Pomieszczenie dotknęło zdarzenie losowe takie jak pożar, zalanie, itd. i chcemy pozbyć się przykrych zapachów
 • Chcemy wyeliminować inny zapach, np. klejów, farb, odchodów zwierzęcych, papierosów
 • Potrzebujemy zrealizować cykliczną dezynfekcję, ponieważ jest to wymagane przez prawo (np. placówki opieki zdrowotnej) lub takie procedury obowiązują w naszej firmie

Zalety ozonowania

 • Bezpieczeństwo – przy tej metodzie dezynfekcji nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych, a jedynie gaz biobójczy, jakim jest ozon. Profesjonalnie przeprowadzone ozonowanie nie ma żadnego niekorzystnego wpływu na człowieka, ani na środowisko.
 • Wszechstronność – ozon jest odpowiedni zarówno do walki z bakteriami jak i wirusami, ale również przykrymi zapachami wszlkiego rodzaju. Zabija niechciane insekty, pomaga alergikom… żeby wymienić tylko część jego zastosowań
 • Szybkość – w odpowiednim stężeniu, ozon zabija bakterie i wirusy w parę minut, czyli kilka tysięcy razy szybciej niż np. chlor
 • Skuteczność – profesjonalnie przeprowadzony zabieg to gwarancja pozbycia się wszlkich niechcianych zapachów, drobnoustrojów, itd. Skuteczność w walce z wszelkimi bakteriami i wirusami jest również 100%-owa – oczywiście tylko wtedy, gdy usługę realizują profesjonalnie przygotowani do tego fachowcy

 

OzonowanieEtapy ozonowania COVID-19

Zabieg ozonowania składa się z 5 etapów:
1. Odpowiedniego przygotowania pomieszczenia przez specjalistów. Ozonowanie jest bezpieczną metodą, ale podczas samego procesu, należy zabezpieczyć roślinność oraz upewnić się, że nie będą tam przebywały żadne osoby, ani zwierzęta.
2. Zapewnienia odpowiedniej temperatury, wilgotności i cyrkulacji powietrza.
3. Właściwego rozstawienia oraz uruchomienia generatorów ozonu.
4. Monitorowania całego procesu wraz z kontrolą stężenia ozonu w pomieszczeniu.
5. Redukcji stężenia ozonu, aż do uzyskania bezpiecznego poziomu.

Wszystkie te etapy zajmują mniej czasu, niż mogłoby się wydawać. Dezynfekcja ozonem małego mieszkania to często zaledwie dwie-trzy godziny pracy. Nawet dużo większe obiekty zazwyczaj udaje się skutecznie zdezynfekować w ciągu jednego dnia (w razie potrzeby rozstawiamy więcej niż jedno urządzenie).

Uprawienia, doświadczenie, know-how

Podobnie jak w przypadku usług klimatyzacyjnych, ozonowanie realizujemy z naszym zaufanym Partnerem, czyli Przedsiębiorstwem Zarządzania Nieruchomościami, który od lat ma kompetencje do przeprowadzania takich zabiegów i pracuje na najlepszych sprzętach ozonujących. Posiadając Certyfikat “Podstawy dezynfekcji. Dezynfekcja w zakładach opieki zdrowotnej, budynkach użyteczności publicznej i mieszkaniach z zagrożeniem od koronawirus SARS-CoV- 2”. Dzięki temu nie mamy wątpliwości, że świadczone przez nas usługi są profesjonalne i o najwyższej jakości.

Wszyscy fachowcy odpowiedzialni za wykonywanie ozonowania przeszli profesjonalne szkolenie i realizują swoją pracę w sposób rzetelny i bezpieczny. Współpracujemy z klientami indywidualnymi jak i firmowymi od wielu lat, mając doświadczenie w realizacjach dla biur, biurowców, fabryk, hoteli, budynków użyteczności publicznej, placówek edukacyjnych lokali usługowych, domów i mieszkań.

Urządzenia – technikalia

Nasze generatory ozonu produkuje polskie laboratorium. Spełniają one wymagania dla aparatów produkowanych na terenie Unii Europejskiej. Poniżej ich kluczowe parametry:

 • Napięcie zasilania: 230 VAC/50 Hz
 • Pobór mocy: 250 W
 • Wydajność: 40 g ozonu/h (40 000 mg/h)
 • Czas pracy ciągłej: bez limitów
 • Certyfikat: CE
 • Gaz zasilający: otaczające powietrze
 • Metoda wytwarzania ozonu: ciche wyładowania koronowe (lampy stalowo-szklane powlekane stopem platyny z irydem, produkowane w polskim laboratorium)
 • Rozprowadzanie ozonu: wentylatory metalowe, niekorodujące, na łożyskach.

 

Dlaczego warto zdecydować się na dezynfekcję ozonem z Duerem?

Decydując się na nasze usługi, można mieć pewność realizacji zlecenia w najwyższej jakości, z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Ponadto, jesteśmy dostęni 24/7 i na zapytania odpowiadamy w trybie pilnym. Same terminy realizacji też są bardzo krótkie – większość zleceń wykonujemy w ciągu 24 godzin od zapytania. Nasi Koordynatorzy w przejrzysty sposób przeprowadzają przez cały proces tak, aby nie było żadnych zaskoczeń, a wycena ustalona przed realizacją, była ostateczna. Dodatkowo, korzystamy z nowoczesnego i bardzo wydajnego sprzętu, bez którego nie możliwa byłaby profesjonalnie wykonana usługa.

Realizujemy zlecenie na terenie całej Polski. Jeśli Twoja firma ma wiele lokalizacji w całym kraju, chętnie przedstawimy Ci ofertę kompleksowej obsługi wszystkich lokalizacji.

 

Więcej informacji o ozonowaniu znajduje się na stronie duer.pl/ozonowanie. Zachęcamy też do kontaktu na skrzynkę e-mailową ozonowanie@duer.pl.

 

Przeycztaj również:
ozonowanie klimatyzacji – dlaczego warto zastosować ozon do czyszczenia klimatyzacji.

ZAMÓW FACHOWCA