Złota rączka

5 rzeczy do zrobienia wiosną z pomocą fachowca

Właściciele domów i mieszkań jak co roku na wiosnę zabierają się za przygotowanie swoich czterech ścian na cieplejsze miesiące. Lista zadań do zrobienia może być długa i przytłaczająca. Gdzie nie spojrzeć, tam coś do naprawienia, sprzątnięcia, wyczyszczenia czy wymiany.

 

Zapracowanym domownikom z pomocą przychodzi Duer. Nasza platforma umożliwia złożenie zlecenia w aż 12 kategoriach i wybranie do współpracy sprawdzonych fachowców z Warszawy w najlepszych cenach. W momencie pisania tego artykułu, Duer dostępny był tylko dla mieszkańców Warszawy. Od lutego 2020 Duer działa również we Wrocławiu. Także zarówno Warszawiacy jak i Wrocławianie mogą znaleźć na Duerze osobę do pomocy przy każdym wiosennym obowiązku domowym. Bez względu na to, czy chodzi o drobne prace fizyczne, elektrykę, hydraulikę, malowanie, złotą rączkę, serwis sprzętu AGD, czy większy remont. Poniżej opisujemy 5 najbardziej popularnych prac, które warto zrobić dla swojego domu na wiosnę.

 

 

1) Złota rączka

Lista drobnych awarii może ciągnąć się w nieskończoność. Złota rączka to fachowiec, który pomoże Ci wykonać m. in. montaż mebli i różnego rodzaju sprzętów lub naprawi okna, żaluzje oraz rolety. Często na wiosnę decydujemy się również na ułożenie płytek lub paneli – taką pomoc również oferują złote rączki.

Prace złotorączkowe to czynności, które z reguły mogą być wykonane również przez samego domownika, ale często wymagają one odpowiedniego sprzętu lub po prostu doświadczenia. Chcąc mieć pewność wykonania naprawy przez sprawdzonego specjalistę, skorzystaj z platformy Duera.

2) Malowanie

Przy wiosennych remontach bardzo często mamy do czynienia z malowaniem ścian i sufitów w naszym domu. W końcu jest to jeden z najlepszych sposób na metamorfozę wystroju. Malowanie pokoju lub całego mieszkania możemy przeprowadzić samodzielnie lub ze wsparciem profesjonalisty. Projektant wnętrz może udzielić nam wsparcia podczas wyboru farby, zaś sprawdzony malarz pomoże od strony praktycznej.

Bardzo często decydujemy się zrealizować malowanie własnymi rękami. Przed samodzielnym podjęciem się tego zadania warto porządnie się do niego przygotować. Należy pamiętać o przygotowaniu powierzchni do malowania oraz o akcesoriach: wałkach, pędzlach, kuwetach, foliach, taśmie malarskiej, gruncie do ściany, masie szpachlowej… Przy braku doświadczenia ta lista może powodować zawroty głowy. Warto wtedy skorzystać z pomocy zweryfikowanego fachowca. Malowanie pokoju lub całego mieszkania zrealizujesz z pomocą naszych malarzy.

3) Sprzęty AGD

Sprawdź swoją lodówkę – okresowo należy umyć ją zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wyciągnij w tym celu wewnętrzne półki lodówki i umyj je ciepłą wodą z mydłem. Żywotność lodówki poprawi również sprawdzenie jej systemu chłodzenia i jej ogólny serwis.

Nie można oczekiwać, by pralka skutecznie prała brudne ubrania i działała bez zarzutu, jeśli samo urządzenie nie jest sprawne, a zwłaszcza jeśli ze środka pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach. Jednym ze sposobów pozbycia się go jest soda oczyszczona i ocet. Ponadto, częstym problemem, z jakim mierzą się na co dzień użytkownicy pralek jest niespływająca woda. Może to oznaczać niedrożne rury lub nieoczyszczony lub uszkodzony filtr.

Pamiętaj, że pralki wymagają wiele ostrożności i w przypadku jakichkolwiek usterek najlepiej sprawdzi się doświadczony fachowiec, którego znajdziesz na platformie Duera.

4) Elektryka i hydraulika

Zapchane WC, montaż kabiny prysznicowej, udrażnianie rur, cieknący lub niesprawny kran – to usterki, z którymi najczęściej mierzą się nasi hydraulicy w Warszawie i Wrocławiu. Duerzy poradzą sobie przy okazji wiosennych napraw z każdym hydraulicznym wyzwaniem – w razie problemów zachęcamy do złożenia zlecenia.

Na platformie można również złożyć zlecenia elektryczne. Każdy z nas miewa kłopoty takie jak wymiana i naprawa wyrwanych gniazdek elektrycznych, naprawa niedziałającego oświetlenia, wymiana starej instalacji elektrycznej. W tym celu skorzystaj z pomocy elektryków z uprawnieniami i doświadczeniem.

5) Przegląd i serwis grzejników oraz klimatyzacji

Wraz ze zmianą pory roku, przechodzimy od grzania naszych mieszkań i domów do klimatyzowania ich w gorące dni. W tym okresie nieocenione okazuje się być zadbanie zawczasu o inspekcję grzejników – po okresie zimowego grzania – oraz klimatyzatorów – przed letnimi miesiącami intensywnej pracy tych urządzeń. Duer z przyjemnością sprawdzi, czy Wasze grzejniki są w pełni sprawne po okresie grzewczym i nie wymagają profilaktycznego serwisu. Nasi fachowcy pomogą również przy klimatyzacji. Warto zorientować się czy nie potrzebuje ona odgrzybienia po dłuższej bezczynności. Przeglądy klimatyzacji powinno realizować się 2 razy w roku, aby długo i wydajnie służyła ona swojemu właścicielowi.

Pomoc fachowców w szybki i prosty sposób – złóż zlecenie na Duerze!

Powyższe i wszelkie inne prace naprawcze oraz przygotowujące Twój dom do sezonu wiosennego wykonasz bez większego wysiłku z Duerem:

  1. Złóż zlecenie na platformie i opisz dokładnie pracę do wykonania.
  2. Poczekaj na oferty Duerów i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.
  3. Umów się z fachowcem na realizację.
  4. Po zrealizowaniu zlecenia oceń Duera na platformie oraz w Google Opinie i ciesz się z dobrze zrobionej roboty.

 

Skorzystaj z usług naszych fachowców i przekonaj się jak łatwo można zrealizować drobne i większe naprawy w Twoim domu!

ZAMÓW FACHOWCA