4 powody, dla których warto mieć klimatyzację

klimatyzacja do biura

4 powody, dla których warto mieć klimatyzację

Zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji w swoim biurze lub domu? Niezależnie od tego, czy mówimy o przestrzeniach domowych czy biurowych, wysokie temperatury mogą być przyczyną dyskomfortu. Klimatyzacja pomoże Ci rozwiązać ten problem. Co więcej, oprócz chłodzenia pomieszczeń, niektóre modele mają także funkcję grzania. Jeśli szukasz powodów, dla których warto mieć klimatyzację, zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem.

Klimatyzacja – dlaczego warto w nią zainwestować?

Jeszcze do niedawna klimatyzacje były postrzegane jako luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Najpierw urządzenia te stały się popularnym rozwiązaniem montowanym w samochodach, później jednak zaczęły coraz częściej pojawiać się w domach. Jednak tak jak klimatyzacja jest obecnie standardowym wyposażeniem wielu aut (ciężko byłoby znaleźć nowy samochód bez takiej opcji), klimatyzacja do domu także nie jest zaskakującym rozwiązaniem.

Kontrola temperatury w domu i w pracy

Kierowcy samochodów doceniają klimatyzację ze względu na wytwarzany przez nią przyjemny chłód i optymalną temperaturę. Dzięki temu urządzeniu można dłużej prowadzić samochód bez odczuwania zmęczenia i bólów głowy spowodowanych upałem. Z podobnych powodów możesz zainwestować w rozwiązanie, jakim jest klimatyzacja do domu lub do biura. Jeśli w pomieszczeniu nie ma takiego rozwiązania, rano temperatura jest niska, jednak wczesnym popołudniem przestrzeń zaczyna się nagrzewać. Po południu często jest już nieprzyjemnie ciepło. Efekt ten jest jeszcze bardziej odczuwalny, jeśli mieszkasz lub pracujesz w pomieszczeniu z wieloma oknami, pod płaskim dachem lub na poddaszu.

 

Większość osób źle znosi duże wahania temperatur. W trakcie upałów spada zdolność do koncentracji, łatwiej popełniać błędy, a także trudniej jest zmusić się do pracy. Właśnie z tego powodu klimatyzacje są standardowym wyposażeniem w sklepach i wielu biurach.

 

Możliwość kontrolowania temperatury pozwala na zwiększenie produktywności pracowników. Konsumenci z kolei zostają dłużej w klimatyzowanym sklepie, dzięki czemu kupują więcej. Klimatyzacja jest wręcz niezbędnym rozwiązaniem w środowiskach komercyjnych. Z pewnością będziesz jednak też zadowolony, montując ją w domu.

Możliwość użytkowania przez cały rok

Wiele osób myśli, że klimatyzacja jest przydatna tylko w najgorętsze dni w roku. Jest to jednak błędne przekonanie. Urządzenie to zapewnia stałą, równomierną temperaturę przez cały rok, dzięki czemu poprawia samopoczucie. Ważną funkcją klimatyzacji jest też osuszanie pomieszczenia. Dlaczego? Ponieważ w mało wilgotnej przestrzeni organizm lepiej zarządza własnym ciepłem. Oczywiście niższa temperatura również odgrywa ważną rolę, ale warto pamiętać o tym, jak ważny jest poziom wilgotności. Klimatyzacja wpływa zatem na poprawę jakości powietrza przez cały rok. Działa zarówno w sezonie wiosennym, letnim, jak i jesienno-zimowym.

Rozwiązanie grzewcze również zimą

Niektóre klimatyzatory i pompy ciepła mogą chłodzić latem i służyć jako dodatkowe źródło ciepła zimą. Na rynku znaleźć można urządzenia 2 w 1, które wymagają jednorazowej instalacji i zapewniają znaczną oszczędność miejsca. Zainstalowanie klimatyzacji dwufunkcyjnej może być ciekawym rozwiązaniem, jeśli planujesz remont mieszkania.

Uwaga: wydajność klimatyzatora w trybie ogrzewania będzie niższa przy silnych mrozach. Jednak w klimacie łagodnym lub umiarkowanym urządzenie jest w stanie samodzielnie ogrzewać dom.

Lepszy sen i wygodna praca z domu

klimatyzacja do biuraKlimatyzacja do domu jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają problemy z zasypianiem w upalne dni. Wyobraź sobie komfort zasypiania w lekko chłodnej sypialni. Czy w tym celu klimatyzacja musi działać przez całą noc? Definitywnie nie. Jeśli odpowiednio wcześniej włączysz klimatyzację, w sypialni będzie przyjemnie chłodno, gdy przyjdziesz się położyć. Aby w nocy utrzymać chłód w pomieszczeniu, można ustawić klimatyzację włączoną na niskim poziomie. Nowoczesne urządzenia prawie nie hałasują przy takim ustawieniu. W przypadku urządzeń mobilnych jest nieco inaczej – są one głośniejsze, jednak możesz włączyć je przed pójściem spać. Bezpośrednio przed odpoczynkiem wystarczy, że po prostu wyłączysz przenośną klimatyzację.

 

Kiedy pracujesz w domu (tak jak ja), dobra (stała) klimatyzacja jest właściwie koniecznością. Kiedy piszę ten artykuł, mój split jest cicho włączony i jest tu fajnie i fajnie. Podczas gdy ja nadal pracuję na poddaszu, gdzie słońce płonie przez cały dzień. Bez klimatyzacji łatwo może przekroczyć 35 stopni w słoneczne wiosenne dni, takie jak ten. Na pewno niezbyt przyjemne temperatury do pracy. A siedzenie w ogrodzie z laptopem nie zawsze jest opcją.

Oczyszczanie powietrza ze szkodliwych substancji

Warto także wspomnieć o oczyszczaniu powietrza. Często uważa się, że klimatyzacje wywołują choroby. Ale z pewnością nie jest to prawdą, jeśli mówimy o dobrze konserwowanych i regularnie czyszczonych systemach klimatyzacji. Dobry klimatyzator usuwa z powietrza szkodliwe substancje i bakterie, co jest zdecydowanie dobrym powodem do zamontowania klimatyzacji w domu.

Podsumowując

Dużą zaletą klimatyzacji jest komfort, jaki zapewnia ona w danym pomieszczeniu. Jeśli wybierzesz system spełniający Twoje potrzeby, wystarczy kilka chwil, aby móc cieszyć się optymalną temperaturą. Jest to ogromny plus dla osób źle znoszących upały. Ponadto niektóre klimatyzatory mają działanie oczyszczające i osuszające powietrze, co z kolei będzie korzystnym rozwiązaniem dla osób z astmą lub alergią. Ważne jest jednak, aby dobrze regularnie czyścić klimatyzację i sprawdzać jej stan. Najlepiej ustawić temperaturę od 21 do 25 stopni i wilgotność od 60 do 70 procent. Niezależnie od tego, czy szukasz klimatyzacji do domu, czy też klimatyzacja do biura, urządzenie to sprawdzi się w każdym miejscu.

Szukasz specjalistów, którzy zamontują klimatyzację w Twoim domu lub biurze? Już nie musisz szukać dalej. Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami.

ZAMÓW FACHOWCA