Fachowcy

3 najczęściej popełniane błędy przy wyborze fachowca

Zarówno naprawa drobnych usterek jak i przeprowadzanie większych prac remontowych nieuchronnie wiążą się z koniecznością wyboru odpowiedniego fachowca lub ekipy. Jakich błędów należy się wystrzegać? O czym zazwyczaj zapominamy? Na co zwrócić uwagę?

Fachowiec to z jednej strony nieznajoma nam osoba, którą wpuszczamy do naszego domu i której musimy zaufać od samego początku współpracy. Z drugiej strony jest to specjalista, którego umiejętności determinują osiągnięcie pożądanych przez nas rezultatów przeprowadzanych napraw i prac remontowych.

O czym zazwyczaj zapominamy przy wyborze właściwego fachowca? Jakich błędów powinniśmy się wystrzegać?

1) Ograniczanie poszukiwań tylko do jednego fachowca

Proces szukania wykwalifikowanego fachowca potrafi być uciążliwy i czasochłonny. Gdy już uda nam się znaleźć choć jednego wykonawcę, który jest w stanie naprawić naszą usterką w pasującym nam terminie, przystajemy na tę jedną, jedyną opcję. A to błąd! Wcale nie musi to być najlepszy wybór i skuteczne rozwiązanie problemu.

Nic dziwnego – nawet w tak dużym mieście jak Warszawa szukanie wykwalifikowanego fachowca, dzwoniąc po kolei po specjalistach z Internetu czy gazety, może nie przynosić szybkich efektów. Na takie poszukiwania zużywamy dużo czasu i energii. Często pierwsze „tak” powoduje, że nie szukamy innych możliwości rozwiązania naszego problemu. W ten sposób zmniejszamy szanse wyboru faktycznie dobrego, sprawdzonego i wykwalifikowanego fachowca, który naprawi naszą usterkę. Podobnie sprawa ma się z rekomendacjami od znajomych. Polecany fachowiec to już dobry początek, ale nasze poszukiwania nie powinny się na nim kończyć.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru wykonawcy potrzebujemy możliwości porównania różnych ofert fachowców oraz różnych podejść do realizacji zlecenia (np. wyeliminowania usterki) od każdego z nich. Im więcej mamy informacji, tym większe szanse na wybór odpowiedniego specjalisty.

2) Niesprawdzanie referencji

Jednym z największych błędów popełnianych podczas szukania fachowca polega na niesprawdzaniu referencji. Ta czynność jest często pomijana przy przyjmowaniu rekomendacji od znajomego lub członka rodziny. Zakładamy, że fachowość i rzetelność wybieranego specjalisty muszą być pierwszorzędne, ponieważ poleca nam go zaufane źródło. Nie zastanawiamy się zupełnie, czy inni klienci podzieliliby tę opinię.

Jest to błędne podejście. Nie zatrudniłbyś przecież kogoś w swojej firmie bez sprawdzenia referencji ze wszystkich poprzednich miejsc pracy. Więc dlaczego miałbyś zapraszać fachowca do swojego domu bez sprawdzania, jak jego klienci oceniają wykonaną przez niego pracę?

Nasza rada: zawsze sprawdzaj wiarygodne referencje od innych ludzi. Sprawdzony fachowiec to taki, na którego temat znaleźć możesz wiele pozytywnych opinii i przychylnych komentarzy. Szukaj również tych negatywnych ocen. Malarz nie zabezpieczył miejsca pracy? Hydraulik nie miał ze sobą właściwych narzędzi? Elektryk nie potrafił uziemić gniazdka? Każda opinia przybliża Cię do wyboru zweryfikowanego, rzetelnego fachowca.

Gdzie szukać referencji? W dzisiejszych czasach nie jest to trudne. Tak samo jak odpowiedzi na wszystkie inne pytania, opinie o fachowcach znajdziesz w Internecie. W interesie wszystkich wykonawców jest ich obecność w sieci – możliwość zweryfikowania kwalifikacji w Internecie zdecydowanie zwiększa grono potencjalnych klientów takiego fachowca. Jeżeli nie możemy znaleźć o kimś ani słowa w wyszukiwarce internetowej, to nie jest to najlepszy znak.

3) Wybieranie najniższej lub najwyższej ceny

Jak już ustaliliśmy – dobrze jest mieć wybór. Jednak warto mieć na uwadze, że wybór wykonawcy jedynie ze względu na kryterium ceny niekoniecznie musi prowadzić do pożądanych rezultatów.

Cena to nie jedyny parametr, któremu powinniśmy poświęcić uwagę wybierając fachowca do realizacji naszego zlecenia. Istotne są również: technika oraz estetyka wykonywania pracy przez wykonawcę, jakość wykorzystywanych materiałów, szacowany czas trwania realizacji, efektywność pracy, wspomniane już referencje, doświadczenie przy pracach o podobnym zakresie.

No dobrze, to co mam zrobić, żeby znaleźć dobrego fachowca?

Czy istnieje sposób na uniknięcie tych błędów? Na bezbolesne i wygodne szukanie sprawdzonych fachowców, których wiarygodność i fachowość są wielokrotnie potwierdzane przez innych klientów? Na otrzymanie więcej niż jednej oferty naprawy naszej usterki? Czy można uniknąć przeglądania najdalszych zakamarków Internetu w poszukiwaniu autentycznych informacji?

Tak! Szukaj fachowców na Duer.pl.

Składając zlecenie na platformie masz pewność, że zobaczy je co najmniej kilkudziesięciu zweryfikowanych fachowców, gotowych do realizacji naprawy w dogodnych terminach.

Każdy z fachowców jest na bieżąco oceniany przez klientów korzystających z platformy, którzy mają możliwość wystawienia wykonawcy oceny i zostawienie komentarza o przeprowadzonej realizacji. Nasi fachowcy mają przy każdym zleceniu okazję na potwierdzenie swoich kwalifikacji i rzetelności przy wykonywaniu pracy, co znajduje odzwierciedlenie w niezliczonej ilości pozytywnych opinii fachowców na platformie.

Warszawa jest dużym rynkiem, na którym operuje ogromna ilość fachowców. Cena wykonania tej samej pracy może znacząco się różnić w zależności od wykonawcy. Platforma Duer.pl daje Ci możliwość porównania nie tylko ofert cenowych. Daje również możliwość porównania sposobów na naprawę danej usterki przez każdego z fachowców. Gwarantuje to transparentność przy porównywaniu ofert fachowców rywalizujących o Twoje zlecenie. Cena nie jest wtedy jedynym kryterium wyboru sprawdzonego ślusarza, malarza, stolarza, hydraulika lub złotej rączki.

Duer.pl to najprostszy i najwygodniejszy sposób zamawiania usług fachowców dla Twojego domu. Dzięki naszej platformie, zbierającej szeroką gamę specjalistów w jednym miejscu, oszczędzasz czas i energię. Możesz je przeznaczyć na inne zajęcia!

Zachęcamy do złożenia zlecenia na platformie Duer.pl i do znalezienia fachowej pomocy już teraz!

ZAMÓW FACHOWCA